Під час спільної наради з з Віктором Ляшком, головним санітарним лікарем, та керівником Національної поліції Ігорем Клименком, було погоджено алгоритм штрафування громадян, які під час карантинного режиму будуть порушувати санітарно-епідеміологічні правила. Про це "Радіо Свобода" розповів заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
Чиновник зазначив, що поліція буде повідомлена про всіх інфікованих, і штрафуватиме їх, якщо ті свідомо залишатимуть зону обсервації.
"Санітарні лікарі, встановивши факт, що особа є хворою, будуть направляти інформацію про таку особу в поліцію. І поліція вже може фіксувати, чи були порушення карантину, чи ні", – розповів Геращенко.
Заступник очільника МВС на прикладі народного депутата від фракції "Довіра" Сергія Шахова, в якого виявили коронавірус, пояснив, як буде відбуватися процес штрафування.
"Якщо будуть брутальні випадки порушення карантину, якщо, наприклад, пан Шахов захоче виїхати в місто гуляти і з кимось спілкуватися, він буде відповідати за законом. Буде штраф або, якщо буде встановлено, що хтось навмисно заразив інших, то буде кримінальна відповідальність", – додав він.
Геращенко порекомендував дотримуватися самоізоляції навіть в тому випадку, якщо людина пройшла тест.
"Ті особи, по яких встановлено точно, що вони є хворими на коронавірус і по яких прийняте рішення, що вони повинні перебувати вдома, а також ті особи, які контактували з хворими на коронавірус і які попереджені у встановленому законодавством порядку про те, що їм краще бути на самоізоляції, так, вони будуть притягатися до відповідальності (за порушення карантину)", – зазначив Геращенко.
Чиновник висловив свої сподівання, що українці, все ж, будуть дотримуватися відповідних рекомендацій, розуміючи, яка "загроза висить зараз над нами".
Раніше повідомлялося, що МВС розробило зміни до ККУ та Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до яких для людей, які свідомо порушують карантинний режим або інфікують інших передбачено кримінальну відповідальність.
МВС пропонує додати три нові положення в КК. Відповідно до майбутніх правок, людей можна буде притягувати до кримінальної відповідальності за зараження особливо небезпечною чи небезпечною інфекційною хворобою (ст. 1301), позбавляти волі від 2 до 5 років за ухилення від лікування та карати позбавленням волі на строк до трьох років людей, які добровільно залишатимуть місце обсервації.
Крім цього пропонується введення штрафу за приховування або умисне перекручення службовою особою відомостей щодо захворюваності.