За результатами перевірки міністерства юстиції України, закон про очищення влади було виконано на 98%, заявила голова департаменту з питань люстрації мін'юсту Тетяна Козаченко.
"Якщо казати про критерії усунення від державних посад найвищих чинів, які були на свої посадах більше року або у період Революції Гідності, то в тому випадку закон про очищення влади спрацював дуже ефективно", - сказала Козаченко в ефірі Espreso.tv.
Вона додала, що закон про очищення влади не став таким радикальним і широким, як на це сподівалось суспільство.
Козаченко наголосила, що майже п'ять тисяч осіб підпадали під заборону працювати на державній службі згідно закону про очищення влади. Ці люди або звільнились за власним бажанням, або до них застосували закон про люстрацію.
Козаченко підкреслила, що є 2% порушень, інформація про які є на сайті міністерства юстиції.
Нагадаємо, 9 червня народні депутати Леонід Ємець та Єгор Соболєв заявили, що КСУ збирається визнати неконституційними ключові положення закону про очищення влади. Їх заяву було підкріплено копією резолютивної частини відповідного рішення.
Закон про люстрацію ("Про очищення влади") набув чинності 16 жовтня 2014 року. Закон забороняє для високопоставлених чиновників режиму екс-президента України Віктора Януковича займати посади в органах державної влади протягом 5 або 10 років.
У грудні 2015 року стало відомо, що люстраційну перевірку в Україні проходять майже 50 тисяч чиновників.
При цьому, у травні голова департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко розповіла, що під дію закону "Про очищення влади" за півтора року потрапило всього 940 держпосадовців з 5 тисяч.