В київському метро і наземному транспорті уже почав працювати єдиний електронний квиток для оплати проїзду. Про це на своїй сторінці в Facebook написав розробник бота для столичної підземки KyivMetroBot Дмитро Однокоз. Щоправда поки що електронний квиток продають тільки на центральний станціях метро - "Майдані Незалежності", "Театральній" та "Хрещатику".
"Вже працює. Тестую наживо. Картка коштує 50 грн. Її можна просто поповнити, і тоді кожна поїздка буде коштувати 8 грн). Можна купити поїздки. Тоді ціна залежить від кількості (і теж до валідатора доклав - списало). Можна купити проїзний або половину проїзного", - поділився він досвідом.
Прикладати картку потрібно до турнікетів, які мають позначку Kyiv Smart Card. На більшості станцій є як мінімум по одному такому турнікету.
"Купівля проїзних в системі поки не доступна (на сайті теж, техпідтримка пообіцяла повернутися з фідбек). Будемо чекати офіційних новин", - додав він.
Також, за словами Ондокоза, електронний квиток вже працює і в наземному транспорті. Правда там поки що протестували тільки одноразовий квиток з QR-кодом, та й спрацював він не з першого разу.
Також кияни можуть зареєструватися на київському міському порталі електронних послуг і прив'язати до свого облікового запису електронний квиток. Це дозволить поповнювати його, купувати поїздки, відстежувати історію платежів і т.д.
На сайті можна придбати одноразові квитки з QR-кодом за 8 грн. Після покупки їх можна скачати, відправити на електронну пошту або роздрукувати. За один раз можна купити не більше 50 таких квитків. При цьому термін їх дії обмежений приблизно 45 днями.
В Києві з 1 листопада почали тестувати роботу електронного квитка, дія якого поширюється на усі види комунального громадського транспорту. У міському транспорті вже встановлено близько 1200 валідаторів (спеціальних зчитувальних пристроїв) в наземному транспорті і модернізована частина турнікетів у метро.
Е-квиток є спеціальною проїзною карткою, яку після покупки можна поповнювати коштами на проїзд. Його ціна близько 40 гривень. Для оплати проїзду пасажира досить буде піднести квиток до валідатору. Контролери, в свою чергу, будуть мати спеціальні прилади для перевірки е-квитка пасажира.
Планується, що е-квиток запрацює на повну на всіх видах міського пасажирського транспорту з 31 жовтня 2019 року.