3 почало затоплювати: тала вода заливає метро, переходи і вулиці приватного сектору. Вчора тільки на Троєщині довелося боротися у дев'яти місцях з підтопленнями: на проспекті Маяковського, 55, трьох ділянках села Троєщина, автобусній зупинці "Биківня-2" та інших.
Найсильніше затоплення було в районі вулиці Ватутіна, 41 на Окружній дорозі. Тут вода залила більше 15 приватних будинків. Місцеві жителі, як можуть, рятують своє майно, адже води тут по коліно, хоча її вже другу добу відкачують кілька машин рятувальників.
У Жулянах, у приватному секторі, початок вулиці Леніна перетворився на справжню річку. Затоплює і дачі на Осокорках, пише Сегодня.
Керівництво "Софії Київської" повідомило: якщо сніг не вивезти з їхньої території, собор постраждає. Про це вони повідомили у КМДА. "У заповіднику дуже багато снігу, тому існує загроза підтоплення будівель і просідання ґрунту", - повідомляє прес-служба міськадміністрації.
2 квітня там вже працювали 25 рятувальників і комунальна техніка. Робітники за допомогою двох навантажувачів і вантажівок вивозили сніг за межі культурного комплексу. Але чи встигнуть - не відомо. "Багато снігу, і за один день з ним, на жаль, не впоратися", пояснили у заповіднику.
За словами експертів, замети потрібно терміново вивозити, інакше тала вода може підняти рівень ґрунтових вод, а це негативно позначиться на фундаментах старих споруд. Відповідно, вони можуть піти тріщинами, що для об'єктів-реліквій - катастрофа.
"У нас на території працюють техніка Шевченківського ДЕУ, рятувальники і комунальники. Хочеться вірити, що сніг приберуть швидко і ніяких проблем не буде", - розповів заступник гендиректора Національного заповідника "3" Сергій Груздо.
Вчора через рясне танення снігу вода почала заливати підземний перехід станції метро "Житомирська". "Струмочки течуть зі стелі переходу прямо на голови перехожих, хоч із парасолькою ходи", - прокоментувала киянка.
У прес-службі метрополітену підтвердили факт протікання. Наші фахівці неодмінно займатимуться вирішенням цієї проблеми. Вже вночі там почнуться ремонтні роботи і фахівці усунуть проблему" - пояснила прес–секретар столичної підземки Наталія Шумак.
До потопу готові і лікарі. Вони отримали інструкцію, що робити, якщо вода заливає лікарні: евакуювати хворих у безпечні місця, а там створювати спеціальні пункти. У медзакладах обіцяють при необхідності виставити резервні ліжка. А ось жителі Оболоні вже знають, що робити в разі повені. На всіх під'їздах у будинках на вулиці Маршала Тимошенко розклеїли оголошення, в яких детально пояснюється різниця понять "повінь" і "затоплення" і дається перелік дій у разі потопу.
"Зберігайте спокій, заздалегідь підготуйте документи і цінні речі і покладіть їх у водонепроникний пакет, вимкніть газ і всі електроприлади", - говориться в оголошенні відділу з питань НС Оболонської РДА.
"Як тільки снігопад закінчився, за тиждень ми прочистили всю каналізацію. Зрозуміло, що якщо все почне стрімко танути, то каналізації можуть забитися сміттям. Якщо буде загроза підтоплення - у нас є 26 помп", - заявив глава Оболонської РДА Василь Антонов. !zn
Читайте також:
Визначені більше півсотні місць можливого затоплення в Києві (список і карта)
Зливостоки і каналізація в Києві впоралися з піковим навантаженням від танення снігу
У Держводагентстві запевнили, що раптової повені в Києві не буде
Влада порадила киянам у разі повені зібрати речі першої необхідності і не панікувати