Близько 50-ти активістів "Українського вибору" приїхали до гори, аби вшанувати пам'ять видатного українця. Вони не скористалися сходами, а об'їхали гору з іншого боку та висадилися з тильного боку музею.
"Ми приїхали з Київської області делегацією православних, християнських громадських організацій, у тому числі й "Українського вибору". Cьогодні день народження поета Тараса Шевченка і ми хочемо вшанувати його пам'ять", - розповів виданню про мету приїзду керівник делегації Валерій Блідар.
Автобус активістів побачили представники "Цивільного корпусу" та партії Всеукраїнське об'єднання "Свобода", які кинулись йому навперейми та заблокували заїзд опонентів "живим ланцюгом". При цьому вони вигукували образи на адресу активістів на кшталт "геть", "ганьба" та "геть московських окупантів".
Вони не пропустили представників "Українського вибору" до музейного комплексу та пам'ятника Тарасу Шевченку, застосувавши фізичну силу.
"Ми заблокували захід проросійської, сепаратистської партії "Український вибір" на Тарасову гору. Вони пояснили, що хочуть покласти квіти до могили. Але ми вважаємо, що подібні покидьки не мають права ступати на цю землю. Зараз йде війна в Україні, а вони своєю політикою підтримують російського окупанта", - пояснив виданню позицію націонал-патріотичних сил активіст Євген Свиридов.
Після півгодинної штовханини та суперечок делегати "Українського вибору" змушені були покинути місцевість.
Увага! Дане відео містить ненормативну лексику.
Раніше повідомлялося, що Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка назвав переможців 2017 року.
Лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка в 2016 році стали режисер Олег Сенцов, дисидент і публіцист Левко Лук'яненко, балетмейстер Раду Поклітару, співачка Анжеліна Швачка і художник Михайло Гуйда.
Національна премія імені Тараса Шевченка - найвища творча відзнака в Україні. Премію присуджують за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва. Щорічно присуджується до п'яти нагород.