В Єврокомісії розповіли, що передбачає процес переговорів про вступ України в ЄС

Поділитися
В Єврокомісії розповіли, що передбачає процес переговорів про вступ України в ЄС © Громадське телебачення
Процес переговорів про вступ нагадує «марафон з великою кількістю блокпостів».

В Єврокомісії розповіли, якими будуть переговори про вступ України в ЄС. Зокрема, заступниця генерального директора Генерального директорату з питань сусідства та переговорів про розширення ЄК Катаріна Матернова пояснила, що це не зовсім переговори, а процес адаптації кандидата на вступ до європейських правил. При цьому, кожен перехід на наступний етап передбачає згоду усіх країн ЄС. Про це Матернова розповіла в інтерв’ю «Європейській правді».

«Їх називають переговорами, але це насправді не переговори. Це – процес запровадження в Україні європейських норм, правил, директив і регуляцій, їхнє перенесення в систему українського законодавства», - пояснила представниця Єврокомісії.

Вона додала, що кожен подальший крок у цьому процесі вимагає одностайної згоди усіх країн блоку. За її словами, таких кроків у цьому процесі багато.

Крім того, процес переговорів про вступ в ЄС нагадує «марафон з великою кількістю блокпостів». Матернова також попередила, що цей процес може бути не надто швидким.

«Тому це, на превеликий жаль, не є спринтом. Це марафон з великою кількістю блокпостів на цій дорозі», - заявила вона, додавши, що на шляху може бути багато перешкод, які доведеться подолати.

За її словами, виконання семи рекомендацій, наданих Україні ЄС разом з отримання статусу кандидата на вступ у блок не означає автоматичний початок процесу переговорів. Ці сім пунктів означають, що ЄС визнав Україну кандидатом на вступ у блок з розумінням того, що ці пункти будуть виконані. Це свідчить про високий рівень довіри та тісну взаємодію у відносинах між Україною та блоком.

Матернова пояснила, що Україні доведеться працювати, щоб побудувати консенсус всередині Євросоюзу для запуску процесу переговорів.

Єврокомісія та лідери Євросоюзу швидко провели аналіз заявки України на членство в ЄС та опитувальника на статус кандидата. Наразі критично важливо не втратити цей темп роботи. Для цього Україна має отримати стратегічну ясність щодо подальших кроків після виконання рекомендацій Єврокомісії. Потрібна зрозуміла для обох сторін дорожня карта. Що зі свого боку пропонує Київ?

Читайте в статті віцепрем'єр-міністерки з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної «Україна на шляху до ЄС: де ми є і куди рухаємося далі».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі