В Івано-Франківську вшанували пам'ять жертв сталінського режиму

Поділитися
В Івано-Франківську вшанували пам'ять жертв сталінського режиму Меморіал у Дем'яновому Лазі
У Дем'яновому Лазу біля Івано-Франківська поховані останки 524 людей, яких розстріляли 1941 року перед відступом Червоної Армії.

В урочищі Дем'янів Лаз поблизу Івано-Франківська в неділю, 19 травня, відбулися поминальні заходи за жертвами політичних репресій.

Панахиду відслужили священики на чолі з митрополитом Івано-Франківським і Галицьким Української православної церкви Київського патріархату Іоасафом та керівним архієреєм Коломийсько-Чернівецької єпархії Української греко-католицької церкви Миколою Сімкайлом.

"Ми зібралися біля цього храму і біля цих могил, щоб вшанувати пам'ять наших рідних, близьких, друзів, братів і сестер, які були закатовані тоталітарним режимом. Давайте зберігати той неоціненний дар, який нам дав Господь - незалежність України. Давайте плекати її, дбати про неї, працювати для неї, щоб вона дійсно була демократичною країною, щоб такі речі - знущання над своїм народом в історії нашої землі більше ніколи не повторювалися", - сказав Іоасаф.

Присутні вшанували пам'ять жертв політичних репресій хвилиною мовчання.

Потім голова Івано-Франківської обладміністрації Михайло Вишиванюк, його заступники, керівники правоохоронних органів області, делегації від територіальних громад кожного району та міста обласного підпорядкування Прикарпаття поклали вінки, квіти та лампадки до могил невинно убієнних жертв політичних репресій.

У заході також взяли участь студенти та гімназисти, більше 20 воїнів УПА, представники громадськості.

На поминальних заходах у неділю були тільки державні прапори України.

У Дем'яновому Лазу біля Івано-Франківська поховані останки 524 жертв сталінських репресій - мешканців Івано-Франківської області, у тому числі 150 - жінок.

В кінці червня 1941 року перед відступом радянських військ, їх вивезли з в'язниць тодішнього Станіслава і розстріляли в урочищі Дем'янів Лаз.

У вересні 1989 року активісти обласного товариства "Меморіал" розпочали розкопки у цьому урочищі на підставі показань свідків і витягли з землі рештки людей, їх особисті речі, деякі документи.

У жовтні 1989 року останки були перепоховані в цьому ж місці.

В 1998 році недалеко від поховань відкрили Меморіальний комплекс "Дем'янів Лаз".

У 2009 році в Дем'яновому лазі відкрито Музей жертв комуністичного терору, де вперше виставлені списки співробітників НКВС, причетних до розстрілів людей. !zn

Читайте також:

У Сімферополі відбулася прем'єра першого фільму про депортацію кримських татар

Регіонал Колесніченко одягнув форму офіцера Червоної Армії

В Івано-Франківській області перепоховають 600 жертв НКВД 1939-1941 років

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі