В Інституті травматології та ортопедії розроблені власні методики для лікування недосконалого остеогенезу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Інституті травматології та ортопедії розроблені власні методики для лікування недосконалого остеогенезу
Недосконалий остеогенез, на жаль, трапляється часто - один хворий новонароджений на 10 тисяч (за деякими даними, на 20 тис.) живих новонароджених.

В Інституті травматології та ортопедії Національної академії медичних наук України за останні 15 років накопичили великий досвід лікування пацієнтів з "кришталевою" хворобою. Причиною цієї недуги є недосконалий остеогенез (НО) - генетичне спадкове захворювання, яке спричиняє ненормальну ламкість кісток і розвиток тяжких деформацій скелета. Фахівці використовують як зарубіжні методики, так і власні, що отримали схвальну оцінку колег на всесвітньому з'їзді дитячих ортопедів у США та європейському з'їзді у Франції, де наші науковці ділилися результатами своєї роботи.

Про це в своїй статті для DT.UA пише Ольга Скрипник. За її словами, в Інституті спільно з фахівцями об'єднання "Мотор Січ" розроблені власні інтрамедулярні телескопічні стрижні.

"Недосконалий остеогенез, на жаль, трапляється часто - один хворий новонароджений на 10 тисяч (за деякими даними, на 20 тис.) живих новонароджених. Це дані закордонних науковців, в Україні схожих досліджень не проводили. Однак такі показники актуальні і для нашої країни, - вважає дитячий ортопед-травматолог, доктор медичних наук Андрій Зима. - Для цього захворювання характерні патологічні переломи - від 1 до 100, а інколи й до 200, залежно від особливостей стану здоров'я дитини.У нашій клініці ми теж використовуємо інтрамедулярні телескопічні стрижні. Спочатку застосовували лише імпортні, паралельно працювали над їх удосконаленням. І спільно з фахівцями об'єднання "Мотор Січ" створили свої, складніші і, на наш погляд, значно ефективніші. Ми уклали відповідну угоду і вже кілька років використовуємо конструкції, виготовлені в Україні".

За словами ортопеда, особливістю першої конструкції, розробленої в Інституті, є те, що вона росте не лише вниз, уздовж стегнової кістки, а й у шийку цієї кістки. Все це відбувається разом із ростом дитини. У цьому й полягає відмінність від зарубіжних зразків, які застосовуються при лікуванні НО.

"Друга конструкція також універсальна, вона суміщає елементи двох конструкцій -тієї, що блокує, і тієї, що росте. Аналогів за кордоном не має. Все це розробили в нашій клініці, маємо відповідні патенти, - зазначає лікар. - На першому етапі стрижень блокує, а на другому - переходить у режим росту.Це звільняє дитину від необхідності носити гіпс, дозволяє досягти стабільності та хорошого зрощення кісток. У нас є пацієнтка - дівчинка, якій поставили таку конструкцію, здається, ще сім років тому".

Детальніше про ефективні методи лікування НО читайте в статті Ольги Скрипник ""Кришталеві "люди. Як знайти точку опори" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі