В Інституті Амосова відкрили відділення воєнної кардіохірургії

Відео
Поділитися
Фахівці розробили показання до видалення стороннього тіла після проникаючого вогнепального поранення грудної клітки та рекомендації щодо ведення пацієнта, коли уламок лишається у серці. Повномасштабна війна змусила перейти систему охорони здоров’я на «військові» рейки.

Українські бійці з травмами серця і пораненнями грудної клітки зможуть відтепер отримати спеціалізовану допомогу в Інституті серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова. Медустанова, лікарі якої розвивають цей напрям ще з 2014го року, відкрила відділення воєнної кардіохірургії.

"Найбільша  загроза життю виникає внаслідок мінно-вибухових і кульових поранень у серце, догоспітальна летальність при проникаючих пораненнях серця сягає 55-94%. Повномасштабна війна змусила перейти систему охорони здоров’я на «військові» рейки", – пояснює директор Інституту, академік Василь Лазоришинець.

Пройшовши через досвід попереднього етапу війни, фахівці медзакладу спільно з військовими медиками розробили показання щодо евакуації пораненого безпосередньо до кардіохірургічного стаціонару, показання до видалення стороннього тіла після проникаючого вогнепального поранення грудної клітки та рекомендації щодо ведення пацієнта, коли уламок лишається у серці.

Лікарі медзакладу впроваджують нові методики боротьби з важкими пораненнями серця. Зокрема, йдеться про вилучення сторонніх предметів, металевих уламків з серця бійців за допомогою магнітів тощо.  

Від літа 2014 року до початку грудня цього року в інституті Амосова пролікували майже 600 воїнів, які мали патологію серця та магістральних судин. Пацієнтам виконано 426 інтервенцій.

Нагадаємо, що під час Другої світової Микола Амосов, чиїм іменем назвали вищезгаданий Інститут, був військовим хірургом у невеликому селі Хоробичі на Чернігівщині. З 1941 по 1945 рік він разом із ще кількома хірургами фронтового військового госпіталю прооперували понад 50 тисяч поранених.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі