В інформаційній війні "єдина Русь" і "давньоруська народність" будуть набувати все більшої ваги, оскільки більшість інших форматів "загальної історії" втратили актуальність через слабкий вплив. Але щодо тих часів, коли з Україною безальтернативно пов'язували назву "Русь", Кремль плекає свої підступні плани - просто через тривале власне користування цією назвою.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Кирило Галушко, кандидат історичних наук. Автор впевнений, що після спорудження пам'ятника Святому Володимиру в Москві тема давньоруської спадщини повинна розгортатися.
"І багато залежить від того, наскільки українці будуть проінформовані про свою давню респектабельну назву "русини" (оскільки зазвичай у "політичних новинах" це стосується закарпатського фейку) і небезпідставно будуть повертати собі назву держави "Україна-Русь", - підкреслює історик. - Сподіваюся, що коли-небудь це станеться, хоча б заради іміджу країни. Єдиним способом порушити на Заході домінування Росії у відповідях на питання "що таке Русь?" стане цілком інструментальна проблема: у нас буде "Ukraine-Rus'", а там - "Russia". Як тоді далі писати в Британії чи Америці (аналогічно - у Франції або Німеччини) щодо Стародавньої Русі? Доведеться їм і підручники виправляти, і історичні атласи".
Автор вважає, що після цього сакраментальне "питання Анни Ярославни" виникати не буде. Але це вимагає часу і тривалої, кропіткої просвітницької роботи.
"Адже твердження ВВП, що "українці й росіяни - це один народ", спирається саме на "давньоруську народність", - відзначає вчений.
Детальніше про "історичний фронт" України читайте в матеріалі Кирила Галушка "У пошуках новин" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".