Організація "Міжнародне партнерство з прав людини" передала 23 жовтня в Гаазький трибунал матеріали щодо воєнних злочинів і злочинів проти людяності в Україні, повідомляється на сайті організації.
Координатор та юрист проекту Саймон Папуашвили заявив, що всього було проведено 32 місії і зібрано понад 300 свідоцтв. Щодо кожного епізоду зібрано супровідна інформація, додаткові деталі та відомості про передбачуваних злочинців.
За його словами, хоча злочини задокументовані з обох сторін конфлікту, все ж переважно мова йде про злочини, скоєних бойовиками.
Польовий координатор місії Світлана Валько розповіла, що зібрані докази класифіковані за географічною ознакою і розділені на п'ять основних категорій злочинів: тортури, вбивства, обстріли, позбавлення майна і утримання військовополонених.
За її словами, місія розраховує зібрати більше свідчень про злочини з української сторони, коли жертви будуть менш налякані, щоб розповісти про те, що їм довелося пережити.
ГПУ ще в квітні повідомила, що підготувала матеріали для Гаазького трибуналу про анексію КримуРосією. Тоді повідомлялося, що прокурор Гаазького трибуналу почне перевірку отриманих матеріалів та прийме рішення про відкриття справи.
Визнання МКС юрисдикції щодо злочинів агресії може відбутися не раніше 1 січня 2017 року, наголошує у статті для DT.UA Станіслав Батрин. Навіть при таких умовах юрисдикція буде поширюватися лише на злочини, вчинені після зазначеної дати.
Детальніше про це та інші механізми правового протистояння російської агресії читайте в статті Станіслава Батрина Війна проти Росії: юридичний фронт для "Дзеркала Тижня. Україна".