В ФСБ РФ стверджують нібито про відсутність зловживань під час перевірки українців у «фільтраційних» таборах

Поділитися
В ФСБ РФ стверджують нібито про відсутність зловживань під час перевірки українців у «фільтраційних» таборах © Іван Фадєєв/РГ
ФСБ називає «обґрунтованими» тривалі перевірки, яких зазнають депортовані громадяни України при перетині кордону з РФ.

В російській ФСБ заявили нібито про відсутність зловживань під час перевірки депортованих громадян України у «фільтраційних таборах». Зокрема, представник ФСБ Міхаіл Шелудяєв назвав обґрунтованими тривалі перевірки, яких зазнають українці при перетині кордону з Росією. Як пишуть пропагандистські російські ЗМІ, Шелудяєв заявив про це на засіданні експертної ради при уповноваженому з прав людини у РФ, повідомляє «Медуза».

Шелудяєв відповідав на запитання правозахисниці Світлани Ганнушкіної про численні скарги українців на порушення їхніх прав у «фільтраційних» таборах, які стали сучасним втіленням концтаборів часів нацистської Німеччини.

Зокрема, українці скаржилися на побиття, незаконні затримання, тривалий контроль, а також роздягання під час перевірок.

«Відразу скажу: заходи, які проводяться на кордоні, немає там жодних зловживань. Якщо з людиною працюють 20 хвилин, а може три години, значить це потрібно. Отже, це робиться з метою того, щоб не перенести всі ті жахіття в РФ. Це все обґрунтовано, треба буде роздягати – будуть», - заявив представник ФСБ.

Також Шелудяєв назвав наведені Ганнушкіною приклади «страшними» і попросив у правозахисниці матеріали «для вивчення».

Раніше повідомлялося, що російські загарбники вивезли на територію РФ майже 1,5 млн українців, з них понад 238 тисяч дітей.

Дані про кількість українців, яких Росія примусово депортувала, відрізняються. Але хоч би скільки їх було, за цими цифрами стоять долі конкретних людей та сімей, які, рятуючись від війни в Україні, продовжують воювати за своє виживання у ворожій країні. У статті Ольги Дмитричевої «З пекла війни – у пастку безправ'я. З чим зіштовхуються українці, депортовані до Росії» — історія, яка стала приводом поговорити про цю велику проблему та шляхи її вирішення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі