За весь час війни в Донбасі на Сході України загинуло майже 220 нацгвардійців, повідомив у Facebook директор Департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко. За його словами, загалом серед нацгвардійців більше 34 тисяч осіб є учасниками бойових дій.
"Всього - 219 загиблих в АТО і ООС; 812 поранених і травмованих на війні; 14 зниклих без вісти", - написав Шевченко.
Він зазначив, що Національна гвардія має 45 тисяч особового складу, який за потреби можливо збільшити до 60 тисяч. Серед нацгвардійців 34 495 осіб є учасниками бойових дій. При цьому 1 364 особи отримали державні нагороди, 188 – посмертно. Також три військових посмертно стаи Героями України, а саме генерал-майор Сергій Кульчицький, лейтенант Богдан Завада та солдат Євген Тельнов.
26 березня в Україні відзначається День Національної гвардії. Верховна Рада ухвалила проект закону "Про Національну гвардію України" 13 березня 2014 року, його підтримали 262 народних депутата. Президент Порошенко своїм указом від 18 березня 2015 року встановив 26 березня Днем Національної гвардії України.
У Нацгвардію переформатували Внутрішні війська МВС України. Вона є військовим формуванням із правоохоронними функціями, а керівника НГУ призначає Верховна Рада за поданням президента. Нині НГУ командує генерал-полковник Юрій Аллеров.
Національна гвардія охороняє громадський порядок і забезпечує громадську безпеку, у взаємодії із правоохоронними органами забезпечує держбезпеку та захищає державний кордон, запобігає терористичній діяльність і діяльності НЗФ, організованих груп і злочинних організацій.
В умовах збройної агресії бере участь у захисті територіальної цілісності та суверенітету України шляхом безпосереднього ведення бойових дій, у мирний час і в умовах надзвичайних ситуацій виконує переважно правоохоронні функції всередині держави.
Докладніше про історію створення і функціонування НГУ читайте в матеріалі Вікторії Халанчук ""Привести у відповідність"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".