В дипломатії для перемоги маневр є не менш важливим ніж у військовій справі – Кулеба

Поділитися
В дипломатії для перемоги маневр є не менш важливим ніж у військовій справі – Кулеба © https://mfa.gov.ua/
У 2019 році саме ці маневри дозволили нам уникнути наслідків

Дипломатія - річ нелінійна. Маневри в ній є річчю необхідною, якщо допомагають досягнути кінцевої мети - захистити національні інтереси. І «бити горщики» із країнами із якими є розбіжності у поглядах – не в інтересах України. Про це написав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на своїй сторінці Facebook.

«Сьогодні я в Берліні говорю про Північний потік-2, в питанні якого у нас, на жаль, є розбіжності як з Адміністрацією США, так і з урядом Німеччини, але побити горщики з ними не піде нам на користь», - написав Кулеба

Він згадує, що тоді у 2019 році Україна постала перед серйозним викликом, коли її інтенсивно намагалися втягнути у внутрішню політику США. Український національний інтерес тоді полягав в тому, щоб зберегти двопартійну підтримку в США, не дати звинуватити Україну у «підіграванні» тій чи іншій стороні — і водночас не зіпсувати відносини з тодішньою адміністрацією США.

«Це була дипломатія в умовах ідеального шторму. Попри шалені загрози, Україні вдалося з ним справитися і пройти цей період гідно. Розмова Андрія Єрмака була частиною цієї складної дипломатичної гри. Він все правильно зробив, нормально утримав розмову в межах конструктивної дипломатії, хоча на нього тиснув Джуліані з його неперевіреними даними і чіткою метою втягнути Україну у внутрішню політику США», - наголосив дипломат.

Він вважає, що Україна тоді свій тест здала. Бо ані президент Зеленський, ані Андрій Єрмак, як безпосередній співрозмовник Джуліані, не дозволили втягнути нашу державу у внтутрішньоамериканські розборки і при цьому не побили горщики з тодішньою адміністрацією.

«Але публічний простір влаштований інакше ніж дипломатія і тому тепер його розриває від конспірологічних пояснень злитої розмови. А пояснення знову ж таки одне - в дипломатії для перемоги маневр є не менш важливим ніж у військовій справі. І у 2019 році саме ці маневри дозволили нам уникнути наслідків, з якими нашій країні було б дуже важко впоратися. І зовсім іншою була б зараз тональність та зміст нашого діалогу з США. А може його б і взагалі не було», - підсумував Кулеба.

Раніше повідомлялося, що голова закордонних справ України Дмитро Кулеба дорікнув НАТО в тому, що Альянс не може знайти формат участі України в саміті Альянсу 14 червня.

"Ми розуміємо бажання союзників провести закритий саміт, щоб обговорити трансатлантичну єдність, приклади таких самітів були, зокрема, в 2017 році в Брюсселі. Але, якщо чесно, ми абсолютно не розуміємо, як можна проводити закритий саміт НАТО на тлі агресивних дій РФ проти України в чорноморському регіоні і проти членів Альянсу, я маю на увазі останні результати розслідування в Чеській Республіці. Цього ми зрозуміти не можемо, як можна не знайти формат участі України в саміті в цьому році", - сказав Кулеба.

Він також висловив жаль, що дані Україні обіцянки про членство припадають пилом 13 років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі