Міжнародна правозахисна організація Amnesty International заперечила збирання інформації для звіту про війну в Україні у фільтраційних таборах і в’язницях на окупованій Росією території.
Після виходу звіту Центр стратегічних комунікацій та інформбезпеки України повідомив, що відомості для нього збиралися під тиском, а отже не можуть бути достовірними.
«Amnesty International категорично спростовує ці безпідставні та неправдиві звинувачення. Жоден із людей, опитаних нами для отримання додаткових свідчень, не перебував у російських в’язницях чи «фільтраційних таборах» на контрольованих Росією територіях, до яких AI не має доступу», - йдеться у заяві.
Правозахисники стверджують, що спілкувалися з людьми виключно на підконтрольних Україні територіях. А «усі свідчення були надані добровільно та в безпечних умовах».
У підготовці звіту брали учать експерти, які займаються збором доказів воєнних злочинів РФ від початку вторгнення в Україну, наголошують в організації.
«Багато порушень, які ми задокументували, є військовими злочинами, і ми продовжуємо закликати притягнути винних до відповідальності. Amnesty International однозначно засуджує вторгнення Росії як акт агресії та злочин за міжнародним правом», - підсумовується у заяві.
Раніше в організації перепросили за «страждання та гнів», спричиненні публікацією звіту, однак наголосили, що не відмовляються від наведений у ньому висновків про те, що відбиваючи російську агресію, ЗСУ «наражають на небезпеку» цивільних.
Експерти розкритикували звіт як такий, що теоретизує війну та не має нічого спільного з реальними бойовими діями. The Times присвятило звіту статтю, в якій звинуватило правозахисників у просуванні російських наративів. Українська філія у підготовці звіту участі не брала, наступного дня після публікації звільнилася голова AI в Україні Оксана Покальчук.