"У нас є труднощі. Коли ми визначаємо працівника як нечистоплотного, схильного до злодійства, у нас не так багато юридично вивірених механізмів, щоб звільнити його з роботи. Працює презумпція невинності, юридичні норми", – сказав виконувач обов'язків генерального директора аеропорту Євгеній Дихне у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".
За словами керівника аеропорту, адміністрація компанії не завжди має володіє достатніми доказами проти співробітників, про яких достеменно відомо, що вони крадуть речі з багажу пасажирів.
"Це далеко не бідні люди, які десятиліттями крадуть в аеропорту, у багатьох з них досить великі будинки в Бориспільському районі, вони можуть собі дозволити ефективно захищатися в судах, тоді як у підприємства не так багато механізмів для цього. Тому наші спільні з поліцією зусилля щодо притягнення таких осіб до відповідальності не завжди успішні", – пояснив Дихне, додавши, що компанія не має також юридичних можливостей звільнення нечистих на руку співробітників.
"Ми не маємо права вести реєстри вантажників-крадіїв, так як тим самим порушуємо права громадян, ми не можемо використовувати без рішення суду жоден з наших матеріалів для того, щоб приймати рішення з прийому на роботу або звільнення", – підкреслив керівник аеропорту "Бориспіль".
Менеджер з безпеки аеропорту Бориспіль Марина Фастівець повідомила, що в період з 15 травня по 29 вересня 2016 року надійшло 46 звернень про несанкціонований доступ до багажу, тоді як за аналогічний період минулого року надійшло лише 11 таких звернень. Вона також уточнила, що великий відсоток звернень підтверджує вчинення крадіжок в інших аеропортах по маршруту слідування.
Начальник відділення поліції в аеропорту Олексій Фесенко уточнив, що найбільшою популярністю у злодіїв користуються коштовності, гроші, планшети та смартфони – ті речі, які легко винести за межі аеропорту.
"Тому ми завжди і всіма способами попереджаємо пасажира про те, що не варто класти цінні речі в багаж", - резюмував начальник поліції.
Раніше повідомлялося, що прокуратура розслідує придбання аеропортом "Бориспіль" детекторів вибухових речовин російського виробництва на 4,31 мільйона гривень у фіктивної фірми, зареєстрованої у Чехії.
Слідчі вважають, що схема була створена й організована директором фірми "Проектно-технічний центр". Також до схеми було залучено службовців ДП "МА "Бориспіль", Державіаслужби та Державної фіскальної служби. В подальшому, за версією слідства, 4,3 мільйона гривень були перераховані фірмі, яка контролюється резидентом з Росії.