"На цю програму виділялася значна сума. В 2016 році у держави немає додаткових двох мільярдів гривень, щоб продовжити фінансування цієї програми з бюджету", - пояснив міністр.
Розенко також додав, що, на його думку, було б справедливо, якби українські компанії самі платили зарплату працівникам, які відсутні на робочому місці через мобілізацію. Таку свою позицію він пояснив тим, що в новому році навантаження на фонд оплати праці буде пом'якшене. До того ж, Міністерство оборони збирається почати демобілізацію в березні 2016 року. Тож, на думку Розенка, бізнесу не дорого обійдеться утримання мобілізованих працівників.
"Впродовж цих 3-4 місяців нічого поганого не станеться, якщо підприємства будуть компенсувати своїм працівникам певний заробіток в тому числі за рахунок того, що їм понизили податкове навантаження", - вважає міністр соціальної політики.
25 грудня повідомлялося, що Рада прийняла в цілому проект закону про державний бюджет на 2016 рік. Дане рішення підтримали 263 народних депутата.
Рада прийняла державний бюджет на 2016 рік з доходами 595,081 млрд гривень і витратами 667, 733 млрд гривень. При цьому міністр фінасів Наталія Яресько зазначила, що витрати на оборону і безпеку передбачені на рівні 113,6 млрд. гривень або 5% від ВВП.
22 грудня посли країн-членів "Великої сімки" (G7) звернулися до Ради із закликом схвалити проект держбюджету на 2016 рік і зміни до Податкового кодексу, запропоновані урядом України. У той же день Кабмін вніс у Раду компромісний проект правок у Податковий кодекс.