Успенський піст: коли завершується цього року

Поділитися
Успенський піст: коли завершується цього року © freepik/racool-studio
Після цього відзначають Успіння пресвятої Богородиці.

15 серпня християни східного обряду відзначають Успіння пресвятої Богородиці. Йому передує Успенський піст, який по суворості не поступається Великому посту. Він починається 1 серпня.

Коли закінчується Успенський піст

1 серпня у християн східного обряду розпочинається Успенський піст. Він триватиме до 14 серпня, а вже наступного дня, 15 серпня, віряни відзначатимуть свято Успіння пресвятої Богородиці.

Під час Успенського поста також буде декілька свят, які пов'язані з Ісусом Христом. Зокрема, 1 серпня відзначають Походження чесних древ Животворящого Хреста (Медовий Спас). 6 серпня – Преображення Господнє або Другий, Яблучний Спас, а 16 – Третій Спас, Горіховий.

Традиції Успенського посту

Успенський піст триває два тижні. В ці дні не можна їсти страви з м'яса, яйця, молочні продукти.

Під час Успенського посту найсуворішими днями є понеділок, середа та п'ятниця. В ці дні дозволяється вживати сирі овочі та фрукти, горіхи, сухофрукти, мед, хліб, сіль, мед та запивати їх водою.

У вівторок та четвер можна їсти гарячі страви, але вони мають бути приготовані без масла.

Гарячі страви з маслом дозволяється готувати у суботу та неділю. Також в ці дні можна пити вино.

За весь час посту їсти рибу можна лише 6 серпня у свято Преображення Господнього.

Головне пам'ятати, що під час посту важливим є не обмеження в їжі, а духовне очищення. В цей час варто приділити час молитві, робити добрі справи, не допускати злих думок, заздрості. Також під час посту забороняється злитися, лихословити, брехати та бажати зла оточуючим.

Як правильно виходити з Успенського посту

Одним з головних правил виходу з посту є не переїдати. Під час обмежень у їжі організм відвик від перевантаження, тому важливо потроху збільшувати порції. У перші дні необхідно вставати з-за столу з відчуттям легкого голоду.

Також не потрібно одразу повертати до раціону жирні продукти. Краще розпочати вихід з поста з нежирних молочних продуктів та яєць.

Важливо у перші тижні дні після посту не вживати алкоголь, соління, смажені та жирні страви.

Вихід з посту потребує максимальної обережності у вразливих категорій населення, до яких відносяться діти, підлітки, особи похилого віку та люди, що мають хронічні захворювання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі