Усиновлення в Україні найбільше потребують діти 10-12 років і старші

Поділитися

Найбільше потребують усиновлення українські діти віком 10-12 років і старші. Тим часом найбільший запит від громадян країни на малюків від двох місяців до 5-6 років. Ситуацію в сфері усиновлення та удочеріння окреслила в етері телемарафону глава Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей Ірина Тулякова.

Процес усиновлення, зазначає вона,  це не тільки бажання взяти в сім’ю дитину, він іще й про співвідношення очікувань і можливостей, які є в країні:

"У нас дуже велика кількість родин, які б хотіли б удочерити або всиновити дитину від двох місяців до 5-6 років. Водночас в Україні найбільше потребують родини діти від 10-12 років і старші. Їх переважна більшість. Плюс дітки з інвалідністю, їх теж у нас дуже багато. Або сімейні групи - сестрички-братики, найчастіше це три-чотири дитини. Тож у нас іде така невідповідність бажанням і очікуванням усиновлювачів”, - розповіла Тулякова.

Вона звернула увагу потенційних батьків на те, що “діти старшого віку - це теж ті діти, які потребують родинного тепла… А маленьких діток у нас насправді дуже мало”.

Про складну бюрократичну процедуру: 

“Cам процес навчання, підготовки і прийняття рішень про усиновлення не може бути дуже швидким. Він має бути досить свідомим... В Україні не найтриваліший період усиновлення, якщо порівнювати з іншими країнами. З іншого боку - так, є дуже багато бюрократичних аспектів. У тому числі зараз, в умовах війни вони пов’язані з відсутністю тієї кількості соціальних працівників, або працівників ССД , які могли б підтримувати і допомагати родинам..."

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі