Україна ретельно документує кожен випадок незаконної зупинки Росією суден в Азовському морі, збираючи доказову базу, яку має намір використовувати у суді, повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука, передає "Громадське".
"Щодо того, яким чином збирається доказова база: абсолютно все документується, кожен випадок, збираються свідчення і судновласників і капітанів тих судів, які затримуються Російською Федерацією", - заявив Тука.
Він також зазначив, що всі зібрані матеріали щодо дій Росії повинні стати основою для подальшого позову проти РФ з боку Міністерства закордонних справ до міжнародних судових інстанцій.
Тука нагадав, що Росія незаконно зупиняє судна в Азовському морі, оскільки, відповідно до міжнародного морського права, зупиняти цивільні судна можна тільки у чотирьох випадках: работоргівля, піратство, незаконне здійснення ефірного мовлення та зміна прапору.
"Ніяких законних підстав для здійснення таких дій Росією не існує апріорі", - підкреслив він.
Російські прикордонники затримують в Керченській протоці судна, що йдуть в українські порти в Азовському морі. Станом на кінець серпня росіянами було затримано 150 іноземних суден.
МЗС України та держав Євросоюзу, а також Державний департамент США неодноразово вказували на порушення Росією норм міжнародного права в Азовському морі. Європарламент проголосував за резолюцію, що засуджує дії РФ.
Україна, у свою чергу, планує до кінця року створити базу Військово-морських сил в Азовському морі. У Бердянську вже спущені на воду два артилерійських бронекатери ВМС України.
Докладніше про необхідність нарощування військової присутності на Азовському морі читайте в статті Юрія Бутусова "Азовський фронт" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".