Усі президенти України були некомпетентними з погляду викликів, що стояли перед країною – Григоришин

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Усі президенти України були некомпетентними з погляду викликів, що стояли перед країною – Григоришин Президенти України використовували невідповідний для проблеми інструментарій
Жоден президент України за всі роки незалежності не зміг зрозуміти, у чому головний виклик, що стоїть перед країною.

Після здобуття Україною незалежності головний виклик, який став перед Україною – це найжорстокіша криза суспільства модерну загалом, яка не піддавалася подоланню наявними державними інструментами. На жаль, жоден з президентів цього так і не зрозумів, пише бізнесмен, президент міжнародної Ліги плавання, кандидат фізико-математичних наук Костянтин Григоришин у своєму матеріалі для DT.UA.

"Усі президенти України були некомпетентними з погляду викликів, що стояли перед країною. Вони не здатні були зрозуміти, що головний виклик - це найжорстокіша криза модерну в цілому, який неможливо подолати ні за допомогою інструментарію самого модерну (що в рамках різних моделей управління намагалися зробити Кучма і Янукович), ні з залученням інструментів премодерну, до чого вдавався Ющенко. При цьому і Кучма, і Янукович суто інтуїтивно, а можливо - у рамках "колективного несвідомого", прагнули збереження інфраструктури модерну. Саму ж перманентну тридцятирічну кризу - зі своїми ремісіями і загостреннями - усі президенти, їхнє оточення й привілейовані іноземні партнери використовували в рамках класичної китайської стратагеми "грабуй під час пожежі"", – пише автор.

Логічним підсумком такого підходу, за його словами, стало президентство Петра Порошенка, який все-таки структуру модерну у державі демонтував. А ще більш логічним підсумком стала подальша перемога Володимира Зеленського, як представника державності епохи постмодерну.

"У критичній ситуації українська політична нація повелася як популяція, що опинилася на межі зникнення, і вдалася до спроби змінити колективну поведінку як спроби самозбереження на рівні інстинктів, аналогом яких для суспільства є колективне несвідоме... Політична нестабільність, економічна криза, зовнішньополітичні загрози, соціальна напруга, демографічний провал і навіть втрата суб'єктності - це все лише симптоми драми "Крах України епохи модерну", що наближається до свого завершення. І це наразі не трагедія, тому що є шанс започаткувати проєкт "Україна постмодерну"", – зазначає автор.

Детальніше про безальтернативність переходу України до постмодерністське суспільство і можливості отримати цивілізаційна перевага на довгі роки читайте в матеріалі Костянтина Григоришина "Стрибок у невідоме" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі