Державна комісія ТЕБ та НС під головуванням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля прийняла комплекс заходів з подолання наслідків стихії в західних областях, повідомляє урядовий портал.
Повідомляється, що серед урядових заходів, зокрема, передбачається:
- постійний моніторинг гідрологічної обстановки на річках регіону з метою вчасного вжиття запобіжних заходів;
- організація всебічного життєзабезпечення постраждалого та евакуйованого населення;
- нагляд за санітарно-епідеміологічною обстановкою, аби не допустити спалахів інфекційних захворювань через забруднення колодязів.
Щоб встановити розміри збитків, завданих стихією, та визначити обсяги коштів, необхідних для його відновлення, прийняли рішення до 1 липня 2020 року організувати обстеження зруйнованих і пошкоджених будинків, дорожньої інфраструктури.
Крім того, Міністерство внутрішніх справ повинно організувати охорону об'єктів критичної інфраструктури, будівель і майна населення, евакуйованого з небезпечних територій.
У той же час президент Володимир Зеленський вимагає від уряду "знайти системне рішення, щоб вирішити питання раз і назавжди, а не щорічно втрачати людей і гроші".
"Ми щороку від 500 до 800 000 000 витрачаємо на ліквідацію наслідків. А в цьому році, мабуть, буде більше мільярда гривень. Настав час знайти системне вирішення, зайнятися зміцненням берегів річок. Щоб укріпити береги Дністра, Тиси, щоб вирішити це питання раз і назавжди. Треба розробити справжню велику програму із залученням іноземного досвіду, а не щорічно втрачати людей і гроші", - заявив Володимир Зеленський, звертаючись до глави уряду.
Також Шмигаль повідомив, що в четвер, 25 червня, Кабінет міністрів, збереться на позачергове засідання яке буде стосуватися ліквідації наслідків негоди в західних регіонах країни.
Через негоду в західній Україні найбільше постраждала Івано-Франківська область. Там від стихії три людини загинули, одна пропала без вісті. Через потужний паводок десятки населених пунктів, а разом з ними і курорт Буковель, опинилися під водою.