Уроки мови: як правильно звертатися до жінок українською

Поділитися
Уроки мови: як правильно звертатися до жінок українською © freepik/freepik
Відповідь дав мовознавець.

Через повномасштабну агресію РФ, багато наших громадян перейшли на українську мову. Але іноді деякі українці роблять помилки та вживають суржикові слова. Відомий учитель та мовознавець Олександр Авраменко розповів "Сніданку з 1+1", як правильно українською звертатися до жінок.

Мовознавець зазначив, що під час офіційних заходів можна почути звертання "пані та панове". Та іноді кажуть "пані та панове". Авраменко пояснив, де правильно ставити наголос.

"Слово "пані" – не відмінюване. Тому звертання "пані" у множині – нормативне", – сказав мовознавець.

Він додав, що окремі мовознавці радять ставити у слові "пані" (множ.) наголос на "і". За словами Авраменка, наголос на "і" допоможе уникнути неоднозначності.

"Справді, коли кажуть "Пані та панове", може скластися враження, ніби звертаються до однієї пані та всіх чоловіків, а решта жінок можуть не слухати і взагалі вийти з зали", – пояснив він.

Авраменко підкреслив, що авторитетний словник Бориса Грінченка подає слово "пані" з подвійним наголосом – і "пані", і "пані".

"Отже, наголошуйте так, як вам до вподоби. Але знайте, що звертання "пані" у множині має право на життя", – резюмував мовознавець.

Раніше ми писали, як правильно називати літні ягоди українською.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі