УПЦ МП досі підпорядкована РПЦ – висновок експертів Держетнополітики

Поділитися
УПЦ МП досі підпорядкована РПЦ – висновок експертів Держетнополітики © УПЦ/Facebook
Відносини між церквами не є рівними, а травневий собор не вніс змін до статуту.

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті заявила про наявність церковно-канонічного зв’язку Української православної церкви (Московського патріархату) із Російською православною церквою. Про це йдеться у висновку експертної групи, яка впродовж двох місяців проводила аналіз нової редакції Статуту про управління УПЦ МП від 27 травня 2022 року, на підставі якого церква стверджувала про незалежність від РПЦ.

«Статус УПЦ як структурного підрозділу РПЦ, що користується певними правами самостійності, але не утворює автокефальну Церкву, залишається незмінним», - йдеться у висновку.

Зокрема зазначається, що УПЦ МП має відносно РПЦ церковно-канонічний зв’язок частини із цілим, а відносини УПЦ з РПЦ не є відносинами однієї самостійної (автокефальної) церкви з іншою самостійною автокефальною церквою.

«УПЦ також не має статусу автономної Церкви, який би визнавався іншими церквами, а, отже, з точки зору еклезіології та канонічного права є структурним підрозділом РПЦ, що має окремі права самостійного утворення без власної канонічної суб’єктності», - зазначили члени комісії.

Таким чином  УПЦ МП продовжує перебувати відносно РПЦ у відносинах підпорядкування, не діє як самостійна церква і не проголошує власної самостійності. Також не існує жодних документів чи дій, які б свідчили про трансформацію УПЦ в самостійну відносно РПЦ релігійну організацію,

Експертна релігієзнавча  оцінка статусу УПЦ МП проводилась на підставі рішення РНБО «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» від 1 грудня.

Нагадаємо, ще наприкінці травня 2022 року Синод УПЦ МП ухвалу рішення про повну незалежність від РПЦ, а також про незгоду з позицією патріарха Московського Кирила щодо війни в Україні. Однак як зазначала  у своїй статті "Харківський синод. УПЦ МП (о)Катерина Щоткіна,  зміни до статуту УПЦ МП були оманливими та не містили нічого нового. 

1 грудня президент Володимир Зеленський повідомив, що РНБО просить ВР заборонити роботу УПЦ МП в Україні. Він зазначив, що Уряд внесе відповідний законопроєкт на розгляд парламенту.

Протистояння УПЦ МП та української влади вийшло на новий рівень. Як можна судити з деяких ознак, влада, розчарувавшись у «мирному врегулюванні» проблеми Московського патріархату в Україні, перейшла до плану Б. Детальніше про це у статті Катерини Щоткіної «“Гоніння” та війна Московського патріархату в Україні».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі