Офіс Уповноваженого президента з прав дитини щодо вдосконалення національного законодавства в частині захисту дітей - учасників або жертв збройних конфліктів представив прем'єр-міністру України пропозиції про внесення змін в українське законодавство щодо дітей, постраждалих або які стали учасниками збройних конфліктів. Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів екс-уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко.
За словами Павленка, пропонуються наступні зміни до законодавства:
1. У Законі України "Про охорону дитинства" визначити поняття "дитина - жертва збройного конфлікту", "дитина, що перебуває в зоні збройного конфлікту", а також стандарти і нормативи їх соціального захисту та органи державної влади, які будуть здійснювати таку діяльність.
2. Запровадити порядок діяльності особового складу Збройних сил, органів внутрішніх справ, прикордонної та міграційної служб, вчителів, соціальних працівників по виявленню, спілкуванню та поводженню з дітьми, які перебувають у зоні збройного конфлікту.
3. Затвердити порядок створення гуманітарних коридорів у зоні воєнних дій і збройних конфліктів і порядок взаємодії командування Збройних сил держави з місцевими органами виконавчої влади.
4. У Кримінальному кодексі України необхідно чітко визначити склад таких злочинів, як "вербування дитини під час збройного конфлікту", "використання дитини під час збройних конфліктів"і встановити кримінальну покарання для тих, хто це робить, в тому числі, якщо це батьки дитини.
5. Заборонити залучати дітей у військових формуваннях, програмах, заходах, пов'язаних з навчанням їх володіти бойовою зброєю, несенням військової служби. Для цього внести відповідні зміни в закони України "Про охорону дитинства", "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про оборону України", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
6. Запровадити роботу з надання реабілітаційних послуг дітям - жертвам збройного конфлікту, дітям, які перебувають у зоні збройного конфлікту. Впровадити навчальні програми для соціальних працівників, психологів, соціальних педагогів тощо. Відновити діяльність фахівців соціальної роботи.
7. Інформувати суспільство про організацію захисту дітей під час збройних конфліктів, запобігання вербування, використання їх воєнізованими або збройними формуваннями, осучаснити навчальні програми з цих питань в школах.
Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в інтерв'ю Олени Розвадовської з Юрієм Павленком. !zn
Читайте також:
ЮНІСЕФ: Ситуація в Україні негативно впливає на життя дітей
В Україні більше половини батьків нічого не знають про проблеми своїх дітей, - опитування