На території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника з 1988 року, коли знову було відкрито монастир, було побудовано 16 нових корпусів. Як зазначив колишній директор заповідника Сергій Кролевець, це може стати підставою для розірвання Українською державою договорів оренди з Українською православною церквою Московського патріархату в разі нанесення шкоди орендованому об'єкту.
"Є власник майна. Сьогодні це держава Україна. Є користувач майна... Обов'язково в договорі оренди є пункт – у разі заподіяння шкоди об'єкту договір на вимогу однієї із сторін розривається", - сказав Кролевець.
За його словами, крім будівництва, представники громадськості зафіксували й інші порушення на території заповідника.
Зазначимо, що Києво-Печерська Свято-Успенська Почаївська лаври є власністю держави Україна і були передані в оренду на 50 років Української православної церкви (Московського патріархату), однак якщо виявиться, що при передачі лавр в оренду були допущені порушення, держава в особі Кабінету міністрів України може переглянути цей договір.
Нагадаємо, що в листопаді Кабінет міністрів повернув до складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруди Свято-Успенської Почаївської лаври, яка знаходиться в Тернопільській області.