У заяві наголошується, згідно з постановою Кабміну, з 1 листопада 2016 року не проводится прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія.
У той же час віряни УПЦ МП "висловлюють небажання отримувати паспорт у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, за своїми релігійними переконаннями".
УПЦ МП "вважає неприпустимими будь-які форми примусу громадян до використання електронних ідентифікаторів, автоматизованих засобів збору, обробки та обліку персональних даних, оскільки це призводить до порушення основних прав людини".
У церкві також вважають, що "відсутні будь-які гарантії, що електронна система контролю над людиною не буде використовуватися для впливу на людину з метою її духовного, політичного чи економічного маніпулювання".
"Підтримуючи волевиявлення багатомільйонної пастви Української православної церкви, звертаємось до вас з проханням відновити можливість отримання паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, та забезпечити альтернативу при прийнятті будь-яких ідентифікаторів, що передбачають можливість вибору традиційних методів посвідчення особи", - йдеться у зверненні.
У липні 2016 року Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу. Згідно з прийнятим законом, отримати паспорт буде зобов'язаний кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку. Паспорт буде оформлятися на чотири роки особам, які не досягли 18 років, а всім іншим – на десять років. За законом вносити відцифровані відбитки пальців рук до паспорта будуть тільки за згодою його власника. Законом уточнюється визначення "безконтактного електронного носія". До безконтактного електронного носія, який міститься в паспорті громадянина України, який досяг 18-річного віку, будуть вносити засоби електронного цифрового підпису.