"В Україні понад 2 мільйона людей інфіковані вірусним гепатитом С, гепатит В - понад 600 тисяч. Але більшість хворих навіть не підозрює про свій діагноз. Відсутність своєчасного лікування вірусних гепатитів становить небезпеку для здоров'я самого пацієнта і людей, з якими він контактує", - написала Супрун.
Діагностування гепатиту, підкреслила міністр, - перший крок до подолання хвороби. Тому варто пройти тест на вірусні гепатити, особливо пацієнтам з груп ризику:
▪️ людям, які робили тату або пірсинг
▪️ користувалися послугами салонів з манікюру, але не впевнені в дотриманні правил стерилізації
▪️ мали велику кількість статевих партнерів і практикували незахищений секс
▪️ якщо в сім'ї порушуються елементарні правила гігієни.
За даними МОЗ, в минулому році на гепатити перевірилися 2,2 млн українців. У 54 тисяч людей тести показали позитивний результат. З них 35 тисяч - з позитивним результатом на гепатит С та 19 тисяч - на гепатит В.
В ЄС також спостерігається загрозлива ситуація із захворюваннями на гепатит. За даними Єврокомісії, щороку від ускладнень при захворюванні гепатитами помирає більше людей, ніж від ВІЛ/СНІДу. Так, у країнах ЄС 4,7 млн. людей хронічно інфіковані гепатитом В, 3,9 млн. - гепатитом С.
Лікування, приміром, від гепатиту С, який вважається "ласкавим вбивцею", адже людина, частіше всього, не знає про своє захворювання і лікує зовсім інші хвороби, поки ще дуже непевне і дороге. Саме тому багатьом людям, які навіть знають про свій діагноз, доводиться просто жити в очікуванні смерті. Державних програм, пов'язаних з лікуванням хворих на гепатит С вкрай мало.
В 2016 році вчені заявили про те, що вірусний гепатит став однією з головних причин смертей та інвалідності по всій земній кулі. За їхніми даними, це захворювання забирає більше життів, ніж малярія, туберкульоз та ВІЛ. У ході досліджень були проаналізовані дані, зібрані в 183 країнах з 1990 по 2013 роки.