«Укртютюн» та Асоціація міст України розпочала інформаційну кампанію проти торгівлі нелегальними сигаретами

Поділитися
«Укртютюн» та Асоціація міст України розпочала інформаційну кампанію проти торгівлі нелегальними сигаретами © pixabay/annette1209

Асоціація «Укртютюн» та Асоціація міст України заявили про початок інформаційної кампанії проти продажу нелегальних сигарет. Про це було заявлено під час онлайн-конференції.  

За словами директора «Укртютюну» Наталії Фесюн, останні результати дослідження компанії KANTAR продемонстрували рекордне зростання рівня нелегальної торгівлі – до 15,9% (відповідно до оновлених даних, озвучених у понеділок керівниками міжнародних тютюнових компаній, нелегальний ринок досяг 18,1%).  

«67% нелегальної продукції поширюються через легальні канали продажу: магазини та кіоски», - сказала вона.

Фесюн анонсувала, що у зв'язку з цим легальний тютюновий бізнес ініціював інформаційну ритейл-кампанію «Скажи «Ні!» продажу нелегальних сигарет. Ця кампанія розрахована на продавців та власників магазинів та кіосків.  

«Її метою є пояснити проблему та знизити рівень залучення магазинів до продажу нелегальних тютюнових виробів», - сказала Фесюн.

Під час кампанії серед роздрібних точок продажу тютюнових виробів буде поширено майже 120 тис інформаційних буклетів, у яких продавці та власники магазинів зможуть знайти інформацію про втрати, спричинені нелегальним ринком тютюнових виробів, про юридичну відповідальність продавця за зберігання та реалізацію нелегальних сигарет. Крім того, в буклетах міститься інформація про найпоширеніші ознаки нелегальних тютюнових виробів. 

«Втрати від нелегальної торгівлі тютюновими виробами лише за 2021 рік становлять 13,2 млрд грн, – заявив виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. – Це колосальні втрати. Адже якщо порівняти їх із доходами міст України, то ця сума фактично пропорційна бюджету одного великого обласного центру». 

Слобожан підкреслив, що ринок тютюнових виробів важливий для місцевих бюджетів, оскільки кіоски та магазини, які продають цигарки, сплачують 5% так званого роздрібного «тютюнового» податку, що йде до місцевих бюджетів і є важливою частиною їхнього наповнення.

«З огляду на катастрофічне зростання нелегального ринку цигарок, з якого не сплачуються жодні податки, наповнення місцевих бюджетів від продажу сигарет перебуває під загрозою», - сказав він. 

«Кошти, які надходять до бюджету від сплати роздрібного акцизу, є дуже важливими для нашої громади», - сказав заступник міського голови міста Хмельницький Олег Шинкарук.

За його словами, минулого року до бюджету Хмельницької територіальної громади було заплановано 78 млн грн надходжень від сплати акцизного податку з реалізації підакцизної продукції. Ця цифра могла б бути суттєво вищою, якби на території міста не було нелегальної реалізації підакцизних товарів, зокрема тютюнових виробів. За фактом ця цифра наразі становить 72 млн грн.  

Наталія Фесюн впевнена, що інформаційна кампанія може дати позитивний ефект, проте, на її думку, необхідно вживати заходів на рівні центральної та законодавчої влади, зокрема, запровадити кримінальну відповідальність за контрабанду підакцизної продукції, передбаченої президентським проєктом закону №5420. Однак цей закон було прийнято лише у першому читанні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі