Державний концерн "Укроборонпром" показав ТОП-5 розробок минулого року. Зокрема, йдеться про проекти "Вільха" та "Нептун", до створення яких залучено десятки підприємств оборонно-промислового комплексу, бойової розвідувальної машині "Мангуст", мобільний радіолокаційний комплекс охорони периметра "Харза".
У той же час серед всіх розробок найбільш значними є новітня крилата ракета "Нептун", оновлений високоточний 152-мм снаряд "Квітник", РСЗВ "Берест", оптико-прицільна станція ОПСН-І і контрбатарейный радар 1Л220УК. Саме ці розробки держконцерн включив до ТОП-5.
"Нептун" на сторожі морського узбережжя
Під час випробувань ракета знищила надводну ціль на відстані 280 км. КБ "Промінь" розробило ракети в рамках стратегічного проекту "Ракетний щит".
Високоточний "Квітник"
Високоточний 152-мм снаряд, який на відстані до 20 км потрапляє в ціль з похибкою в лічені сантиметри. Фактично, цей снаряд може поцілити в аркуш формату А4 першим пострілом. Така точність досягається завдяки лазерному наведенню, яке може здійснюватися з безпілотника або наземним корегувальником.
Нова головка наведення дозволяє використовувати її не тільки у 152-мм "Квітнику", але і в його "натівській" версії в 155-мм калібрі, а також у 122-мм снаряді "Карасук" та новій 120-мм міні "Круча".
В 2018 році ДП "НВК "Прогрес" завершило модернізацію високоточного 152-мм снаряду і провело повне імпортозаміщення компонентів російського виробництва, яких було понад 40%.
"Берест": більша потужність та точність вогню
ДП "Шепетівський ремонтний завод" провів глибоку модернізацію 122-мм реактивної системи залпового вогню. В ній використовуються виключно компоненти українського виробництва. "Берест" може замінити БМ-21 "Град". У новій РСЗВ більш потужний залп - до 50 реактивних снарядів, замість 40 в "Граді".
Цифровий приціл для високоточного озброєння
Оптико-прицільна станція ОПСН-І від "Ізюмського приладобудівного заводу" оснащена потужною оптикою, тепловізором, лазерним каналом управління і далекоміром. Такі інструменти дозволяють не тільки виявляти цілі, але і наводити на них високоточне озброєння.
Діаметр станції всього 43 см.
Контрбатарейний радар від НВК "Іскра"
Контрбатарейный радар 1Л220УК фіксує на відстані десятків кілометрів точне місцезнаходження ворожих гармат, мінометів, реактивних систем залпового вогню, а також ракетних комплексів протиповітряної оборони і тактичних ракет. Це дозволяє отримувати точні координати для удару, а також проводити коректування вогню власної артилерії. Радар також веде спостереження за повітряним простором, виявляючи безпілотники і авіацію противника.
Для успішної контрбатарейної боротьби запорізький "Науково-виробничий комплекс "Іскра" розробив станцію 1Л220УК, яка була продемонстрована на параді 24 серпня.
Корупція на великому державному підприємстві явище нерідке. Особливо якщо частина документації, беручи до уваги особливості підприємства, можна засекретити. Не виняток і Держконцерн "Укроборонпром", який став фігурантом наростаючого скандалу навколо тиску на видання "Новое время". DT.UA зібрало добірку власних матеріалів і розслідувань про корупцію в ДК "Укроборонпром", які можуть поставити під сумнів виправдання держпідприємства.
Також раніше повідомлялося про те, що правоохоронці підозрюють керівництво ПАТ "Завод" Маяк "у зловживанні службовим становищем під час отримання від ТОВ" Радіоаптека "прицілів до мінометів без укладення договору, що завдало збитків державі на суму 2,72 млн грн.