В Україні планують знизити з 35 до 28 років віковий критерій громадян, які офіційно вважаються молоддю. Такі зміни передбачено стратегією державної молодіжної політики до 2020 року, яку 27 вересня затвердив президент України.
Документ розроблявся Міністерством молоді та спорту. У ньому перелічуються основні проблеми молоді і пропонуються способи їхнього вирішення.
Як повідомили у "Коммерсант-Україна", за допомогою стратегії молодіжної політики до 2020 року молодих людей мають намір мотивувати вести здоровий спосіб життя і вивчати іноземні мови. Випускників вишів планується забезпечити робочими місцями, пільговою іпотекою на 30 років і знижками на купівлю житла. При цьому у стратегії немає пункту про патріотичне виховання молоді, який є у чинній програмі.
Згідно з новою стратегією, вирішувати нагальні питання пропонується поетапно. Зокрема, до 2015 року планується знизити віковий критерій для молоді з 35 до 28 років і розробити детальний план заходів у рамках стратегії. "Світ змінився, жінка і чоловік до 35 років сьогодні - це матір трьох дітей і успішний бізнесмен. А молодь - це категорія, яка вимагає підвищеної підтримки та уваги з боку держави, найчастіше це люди до 28 років", - пояснив перший заступник міністра молоді і спорту Сергій Глущенко.
На другому етапі, до 2018 року планується збільшити обсяг фінансування молодіжних програм, а до 2020 року - вирішити питання працевлаштування та забезпечення житлом. Наприклад, молодим людям обіцяють надавати "іпотечне пільгове кредитування терміном до 30 років" і знижку "в межах 30 % вартості за рахунок держбюджету". "В Україні програма доступного житла для молоді є давно, але проблему це не вирішило. За цією програмою житло отримали, може, кілька тисяч сімей, тоді як молодих людей у нас 14 млн. Людині треба дати можливість заробляти, і тоді вона сама вирішить свої житлові проблеми", - сказав Сергій Глущенко.
Автори документа також планують залучати молодих людей до здорового способу життя та вивчення іноземних мов. "100% молоді потребують знання англійської та інших мов країн ЄС", - пояснив Глущенко. При цьому, за його словами, держава не стане оплачувати всім охочим навчання на мовних курсах, а лише надасть інформацію про їхню наявність.
Найбільш суперечним виявилося зниження офіційного віку молоді. "Свого часу ми, навпаки, підвищили вік молоді до 35 років, тому що 25-35 років - це час, коли люди активно створюють сім'ї і мають потребу в отриманні житла. До 28 років це складно встигнути", - заявив екс-міністр молоді та спорту, уповноважений з прав дитини Юрій Павленко. "Якщо ми говоримо про розвиток молодіжного підприємництва, треба визнати, що вік, коли відкривають свою справу, - це 30-35 років, у 28 рідко хто таким займається, тому зниження вікового цензу, швидше за все, покликане зменшити кількість людей, на яких поширюються пільги", - вважає президент Української асоціації студентського самоврядування Єлизавета Щепетильникова. !zn
Читайте також:
Янукович порадив молодим програмістам створити український Google