Автор вказує, що в умовах високої конкуренції між вищими навчальними закладами за абітурієнта у керівників вузів зростає спокуса використовувати недостовірну інформацію для презентації свого вузу в більш вигідному світлі.
"Тому, вибираючи університет, абітурієнти мають звертати увагу на рейтинги, які ґрунтуються на міжнародних загальновизнаних базах даних Scopus, Web of Science та рейтингах Webometrix і QS Rankings. Вони базуються на зрозумілих показниках і оцінках, які легко перевірити. Загальноукраїнським рейтингам можна довіряти лише в тому разі, якщо вони мають чітку й прозору методику оцінювання, про яку є інформація на їхньому сайті", - йдеться в статті.
Автор зазначає, що абітурієнту не завадить також дізнатися про рівень тих, хто безпосередньо буде його вчити. Це нескладно зробити, переглянувши публікації, що продукуються кафедрами.
"Частенько сильні наукові школи є й у відносно низькорейтингових університетах і, можливо, не завжди варто їхати вступати до столичних ВНЗ", - зазначає автор.
Лущак рекомендує звернути увагу також на наявність у внз навчальних дисциплін англійською мовою, навчальних і наукових грантів, проведення науково-навчальних заходів, а також міжнародне співробітництво.
Детальніше про проблеми рейтингування вишів в Україні читайте у статті Володимира Лущака "Чи можна довіряти загальноукраїнським рейтингам ВНЗ?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".