Українські вчені спрогнозували подальший розвиток епідемії COVID-19

Поділитися
Українські вчені спрогнозували подальший розвиток епідемії COVID-19 Коронавірус в Україні слабшатиме © Олена Ляхович / Гал-інфо
Ситуація у Чернівецькій і Київській областях покращиться найближчим часом.

Вчені Національної академії наук прогнозують зниження кількості хворих на коронавірус в Україні після 5 травня. Такий розвиток подій міститься у "Прогнозі розвитку епідемії COVID-19 в Україні та аналізі можливих сценаріїв".

На думку фахівців, ситуація в України подібна до п'яти інших країн: Польщі, Чехії, Швеції та Канади.

"Можна припустити, що епідемія в Україні рухається близько по траєкторії Швеції та Польщі з деяким запізненням… Хоча траєкторії руху країн близькі, але Україна раніше відносно початку епідемії ввела карантин, коли були зареєстровані лише поодинокі випадки в окремих областях. Це вагомий стримуючий фактор зростання захворюваності на COVID-19", - йдеться у прогнозі.

З огляду на динаміку інших країн, вчені припускають, що період подвоєння загальної кількості випадків більше десяти днів свідчить про наближення епідемії до свого піку. Водночас пік захворюваності може проявляться не у вигляді одного різкого збільшення кількості підтверджених випадків інфікування коронавірусом, а мати декілька хвиль.

В Україні пік нових випадків COVID-19 на день орієнтовно припадатиме на 2-5 травня, пік летальних випадків - на 3-10 травня. До 5 червня спостерігатиметься зменшення кількості хворих та померлих.

У Чернівецькій і Київській областях, де за офіційними даними фіксується найбільша кількість хворих на коронавірус, незабаром можливе проходження піку.

"Якщо вдасться запобігти утворенню нових локальних кластерів захворювань, що мали місце в цих регіонах, можна сподіватися в найближчий час на проходження в них піків захворюваності", - наголошують вчені.

Розроблена українськими вченими SEIR_U модель розвитку епідемії збігається з висновками їх колег із Центру математичного моделювання інфекційних хвороб при Лондонській школі гігієни та тропічної медицини та Сінгапурського університету технологій і дизайну і лабораторії Data-Driven Development Lab.

Прогноз українських вчених
Прогноз українських вчених
НАН України

Прогноз сінгапурських вчених
Прогноз сінгапурських вчених

Станом на середу, 29 квітня, в Україні лабораторно підтверджено 9 866 випадків COVID-19. Спалахи захворюваності в країні фіксували на Вербну неділю та Великдень, коли тисячі вірян проігнорували заклики залишатися вдома та вирушили на богослужіння до церков.

З 12 березня на всій території країни діє карантин. Минулого тижня Кабінет міністрів продовжив карантинні заходи до 11 травня. При цьому уряд неодноразово посилював обмежувальні заходи у зв'язку з поширенням коронавірусу.

24 квітня Кабінет міністрів оприлюднив план поступового виходу з карантину, який складається з п'яти етапів. Якщо різкого сплеску захворюваності не буде, впроваджувати послаблення почнуть вже 12 травня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі