Українські розробки можуть забезпечити потреби безпеки і оборони за пріоритетними напрямками — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українські розробки можуть забезпечити потреби безпеки і оборони за пріоритетними напрямками — експерт
В Україні повинні бути створені відповідні механізми впровадження результатів фундаментальних досліджень у забезпечення обороноздатності.

Навіть за найскромнішими оцінками, результати розробок українських учених можуть забезпечити значною мірою потреби безпеки та оборони з більшості пріоритетних напрямів, зокрема розробки автоматичних систем управління, у сфері штучного інтелекту, композиційних матеріалів, технологій створення напівпровідникових матеріалів і мікроелектронних схем, гіперзвукових засобів ураження.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Дмитро Менделєєв. За його словами, багаторічна відсутність фінансування на належному рівні академічної науки призвела до того, що знання українських учених сьогодні справді використовуються для підтримання обороноздатності, тільки не в нас, а за кордоном, як результат відпливу мізків і незаконного трансферу перспективних технологій і розробок.

"Мало того, безконтрольна приватизація, розкрадання та ліквідація стратегічно важливих підприємств призвели до того, що з-під контролю державних інституцій виведено сотні наукових розробок, новітніх технологій і ноу-хау, у тому числі й ті, що створювалися за кошти державного бюджету, - зазначає експерт. - В Україні мають бути створені відповідні механізми впровадження результатів фундаментальних досліджень у забезпечення обороноздатності, а в рамках військового бюджету необхідно передбачати фінансування науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, які забезпечують розвиток перспективних напрямів у цій сфері".

Детальніше про найважливі кроки з реформування оборонної промисловості читайте у статті Дмитра Менделєєва "ОПК-2019: 5 життєво важливих змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі