Українські політики почали кампанію проти проросійського Трампа – FT

Поділитися
Українські політики почали кампанію проти проросійського Трампа – FT Українські політики роздратовані словами Трампа про визнання окупації Криму. © Flickr/Michael Vadon
Видання пише, що в Києві все гучніше застерігають, що мільярдер на чолі США змінить геополітичний баланс світу.

Сергій Лещенко роками працював над тим, щоб викрити клептократію колишнього президента Віктора Януковича. Тепер він зосередився на іншій проросійській загрозі для України: кандидаті в президенти США 3.

Перспектива того, що мільярдер, який хвалив українського запеклого ворога Володимира Путіна, може очолити найбільшого союзника України підштовхнула не лише Лещенка, а й багатьох політиків у Києві до того, що вони ніколи не намагалися робити: втрутитися, хоч і не напряму, в американські вибори.

Про це на сторінках Financial Times пише Роман Олеарчик, нагадуючи, що в цьому місяці українське антикорупційне бюро опублікувало таємну бухгалтерію попереднього президента України, які вказують, що голова виборчого штабу Трампа Пол Манафорт отримав мільйони доларів готівкою, будучи радником "Партії регіонів" з 2005 року. Це змусило Манафорта піти у відставку, хоча він заперечував, що щось порушив.

Оглядач пише, що Лещенко і низка інших політичних гравців у Києві пообіцяли, що продовжать працювати над тим, щоб людина, яка нещодавно пообіцяла визнати окупацію українського Криму армією Росії законною, не очолила США.

"Президентство Трампа змінить проукраїнський порядок денний у американській зовнішній політиці. Для мене важливо показати не лише корупційний аспект, а те, що він проросійських кандидат, який може зламати геополітичний баланс у світі", - сказав Лещенко Financial Times.

Олеарчик пише, що в популярність Трампа розділила українську політичну еліту на два табори. Представники прозахідного уряду, який прийшов до влади після повалення режиму Віктора Януковича, лояльні до Гіларі Клінтон, яка представляє на американських виборах Демократичну партію. В цей же час, табір колишніх соратників Януковича, чия популярність різко зменшилася, схиляються в бік Трампа. В цей же час, оглядачі вважають, що навіть якщо кандидат-республіканець програє вибори в листопаді, в цьому буде невеличка заслуга і Києва.

"Українські антикорупційні активісти, напевне, врятували західний світ", - сказав експерт з питань Росії і України Антон Шеховцов, коментуючи відставку Манафорта.

Оглядач звертає увагу, що занепокоєння в Києві спалахнули після того, як Трамп кілька тижнів тому пообіцяв визнати так зване "приєднання" Криму до Росії законним і повторив російську пропаганду про те, що нібито "народ Криму сам більше хотів бути з Росією".

Після цього критично на адресу кандидата-республіканця висловлювалися екс-міністр фінансів України Наталія Яресько, колишній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк і голова МВС Арсен Аваков. Українських політиків також розлютило те, що команда Трампа виключила з програми Республіканської партії пункт про передачу зброї українській армії для оборони від російської агресії.

За словами експерта Atlantic Council Андріана Каратницького, немає нічого дивно в тому, що українці безпрецедентно намагаються "втрутитися і ослабити тріумф Трампа".

Тим часом, оглядач пише, що публікація документів про причетність Манафорта до корумпованого режиму Януковича розкритикували колишні прихильники "Партії регіонів". Неназваний екс-соратник президента-втікача і "ключова особа в "Опозиційному блоці" розповів йому, у телефонній розмові, що західні ЗМІ "працюють в інтересах Гіларі Клінтон і навмисне намагаються нашкодити Трампу".

Більшість українців не плекають ілюзій щодо нинішньої влади, яка майже не проводить реформ і слабко бореться з корупцією. Але, за словами Лещенка, події останніх двох років закріпили прозахідний курс України. Він додав, що все ж більшість українських політиків "на боці Клінтон".

Видання New York Times писало, що українці в США у відчаї через Трампа. Вони стали вірними виборцями Республіканської партії в часи президентства демократа Франкліна Рузвельта, який з диктатором СРСР Йосипом Сталіним в Ялті поділив Європу. Однак лояльність Трампа до Кремля змушує їх переглянути свої погляди.

Related video

Впродовж кампанії кандидат в президенти від Республіканської партії Дональд Трамп зробив кілька скандальних коментарів щодо України. Спочатку він заявив, що розгляне визнання Криму територією російським у разі своєї перемоги. Згодом він навіть повторив вигадки російської пропаганди, що нібито більшість людей на півострові "хотіли приєднатися до Росії". Також він заявив, що Росія не нападе на Україну, хоча це вже сталося. Пізніше Трамп спробував незграбно виправдатися за слова про ненапад Росії на Україну, але лише продемонстрував свою некомпетентність у міжнародній політиці. Західні ЗМІ також відшукали відео, на якому Трамп у 2014 році хвалив Путіна за "розумну" окупацію Криму.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі