В рамках програми МОН планує оголосити конкурс з фінансування наукових проектів на початку 2020 року.
"Коли Україна стала асоційованим членом "Горизонт 2020", це не тільки дало нам можливість глибше інтегруватися в європейський науковий простір, але і дозволило Україні отримати від ЄС фінансову підтримку на розвиток науки. Зараз це 7 млн євро. Невелика частина йде на участь наших представників та експертів в комітетах "Горизонту" і популяризацію програми. Але абсолютна більшість цих коштів піде на наукові проекти українських вчених та закупівлю обладнання. Зараз ми затвердили порядок конкурсу для таких проектів", - пояснила міністр освіти і науки Ганна Новосад.
У конкурсі можуть брати участь підприємства, установи і організації незалежно від форм власності. Термін виконання - до 2 років.
Серед критеріїв, за якими будуть відбирати роботи, наукова новизна, практична корисність та значення результату, здатність авторського колективу до виконання наукової роботи, наявність матеріально-технічної бази з урахуванням обладнання, яке планується придбати, тощо.
За час участі України в "Горизонті 2020" (2014-2019 р.) було прийнято до фінансування 163 наукових та інноваційних проекти за участю українських організацій. Це сьомий результат серед асоційованих партнерів. Загальний бюджет цих проектів - 26,98 млн євро. 27 проектів безпосередньо ініційовані і координуються українськими організаціями.
Детальніше про розвиток науки в Україні читайте у статті Максима Стріхи "Українська наука на шляху до Європи: здобутки, проблеми та перспективи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".