Українські болгари будуть домагатися для своєї мови статусу регіональної

Поділитися
Українські болгари будуть домагатися для своєї мови статусу регіональної Українські болгари будуть домагатися для своєї мови статусу регіональної © obozrevatel.com
"Асоціація болгар України" хоче, щоб в Одеській області були створені школи з болгарською мовою навчання.

Делегати звітної конференції "Асоціації болгар України" загальним голосуванням ухвалили звернення до сільських, селищних та міських рад, де проживають болгари, прийняти відповідні рішення, щоб зробити болгарську мову регіональною.

Як повідомляється на сайті народного депутата України Антона Кіссе (фракція Партії регіонів), який є президентом асоціації, болгари також хочуть, щоб в Одеській області були створені школи з болгарською мовою навчання.

Всього у конференції, яка відбулася 8 червня в Ізмаїлі, взяли участь понад 200 делегатів. Окрім представників Одеси та області на зборах були присутні болгари з Києва, Запоріжжя, Криму, Тернополя, Мукачева, Кіровограда та інших міст.

Виступаючи на конференції, Кіссе підкреслив, що для реалізації конституційних прав національних меншин у місцях їхнього компактного проживання необхідне ухвалення закону про національно-культурну автономію.

Згідно з переписом населення 2001 року, в Україні проживає понад 200 тис. болгар, з них 74% в Одеській області. В Буджаку (район Одеської області на правому березі Дністра) болгари становили 20,9% населення і були другою за чисельністю етнічною групою після українців, зокрема, складаючи абсолютну більшість у Болградському районі (60,8% населення) та відносну в Арцизському (39%) і Тарутинському (37,5%) районах.

У 2001 році лише 64,2% болгар назвали своєю рідною мовою болгарську, 30,3% - російську, 5% - українську, 0,5% - інші мови. У той же час, у Болградському, Ізмаїльському, Саратському та Татарбунарському районах Одеської області назвали болгарську мову рідною більше 90% болгар.

Нагадаємо, що у серпні 2012 року болгари зробили спробу закріпити за своєю мовою статус регіональної в Ізмаїлі, де вони складають 10% населення.

Як повідомляло DT.UA, міськрада Ізмаїла відмовилася розглядати ініціативу болгарських громадських організацій щодо надання регіонального статусу болгарській мові. При цьому російській мові такий статус був наданий. !zn

Читайте також:

98% зареєстрованих на ЗНО-2013 абітурієнтів обрали українську мову та літературу

Колесніченко проконтролює, щоб усім київським першокласникам пропонували обрати мову навчання

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі