Згідно із заявою глави української сторони СЦКК генерал-майора Бориса Кременецького, режиму припинення вогню бойовики повністю дотримувалися лише дві доби.
"Вже починаючи з 2 вересня НВФ ОРДО і ОРЛО почали знову використовувати заборонене мінськими домовленостями озброєння - зафіксовано 1 розрив 120-мм міни. А вже 5 вересня НВФ ОРДО і ОРЛО випустили по території підконтрольній уряду України 37 мін калібром 120-мм і 52 міни калібром 82-мм", - зазначив Кременецький, повідомляє прес-центр штабу АТО.
За словами генерала, з початку вересня зафіксовано 214 обстрілу бойовиків в бік позицій АТО і населення Донбасу, в тому числі 30 обстрілу - із застосуванням озброєння, яке заборонено Мінськими домовленостями.
"Незважаючи на те, що обстановка залишається в цілому контрольованою, спостерігається стійка тенденція до її ескалації. Особливе занепокоєння української сторони СЦКК викликав факт, який стався 11 вересня, коли НВФ ОРДО, вперше з початку запровадження режиму повного припинення вогню, використовували 122-мм артилерійські системи і обстріляли позиції ВСУ на маріупольському напрямку", - заявив генерал.
"Зазначені факти обстрілів українська сторона СЦКК розцінює як грубі порушення домовленостей про встановлення режиму повного і всеосяжного припинення вогню на лінії розмежування сторін і в черговий раз звернулася до російської сторони СЦКК за роз'ясненнями та з вимогою використовувати своє "традиційне вплив" на керівництво ОРДО і ОРЛО з метою неухильного дотримання ними Мінських домовленостей і припинення ведення вогню", - наголошується в повідомленні.
Нагадаємо, 1 вересня Тристороння контактна група із врегулювання ситуації в Донбасі констатувала, що режим припинення вогню, що діє з першого вересня, дотримується всіма сторонами, а також прийшла до угоди про необхідність його зміцнення.
Як повідомлялося раніше, російсько-терористичні війська, що окупували окремі райони Донбасу, в цілому, дотримуються режиму припинення вогню і не здійснюють обстрілу позицій ВСУ з забороненої Мінськими угодами зброї.
В той же час, противник використовує перемир'я для підготовки до ведення в зоні АТО диверсійно-розвідувальних дій та прихованого мінування місцевості.