Українська мова здала позиції на ТБ, але зміцнилася на радіо і в книговиданні

Поділитися
Українська мова здала позиції на ТБ, але зміцнилася на радіо і в книговиданні Частка української мови у прайм-тайм провідних телеканалів за рік зменшилася з 64% до 40% © 0564
Вдома українською мовою спілкуються 46% українців.

В Україні 66% громадян вважають, що українська має бути єдиною державною мовою, а число прихильників прийнятого закону про мову (59%) більш ніж удвічі перевищує кількість його супротивників (27%). Про це свідчать дані аналітичного огляду "Становище української мови в Україні в 2019 році", який базується на даних державної статистики, соціології та моніторингових досліджень.

За даними дослідження, 46% українців спілкуються вдома українською мовою і 28% - російською.

Українська мова зміцнила позиції в освіті, на радіо і в книговиданні. Традиційно російськомовним залишається кінопрокат.

Частка української мови у прайм-тайм провідних телеканалів за рік зменшилася з 64% до 40%, а російськоъ - зросла з 7 до 27%. Решту часу займають двомовні російсько-українські програми. Такий крок, вважають експерти, можливий "через компромісні формулювання у законі "Про телебачення і радіомовлення", які створюють лазівки для русифікації телеефіру".

На загальнонаціональних радіостанціях 56% всіх пісень звучать українською мовою, 90% часу радіопрограми ведуться українською мовою. Обидва показники зросли за рік і перевищують встановлені законом квоти (35% для пісень і 60% для мови ведення).

З 374 фільмів, що вийшли в цьому році в кінопрокат, 47 зняті в оригіналі українською мовою, 194 дубльовані, а 152 - озвучені з іноземної мови на українську, 78 фільмів мають українські субтитри. У 89% випадків фільми в кінотеатрах демонструються як на мові оригіналу або дублювання, в інших випадках - озвучені або субтитровані українською.

Частка газет, що видається українською мовою, - 33% від сумарного тиражу. У той же час кількість книг українською мовою зростає як в абсолютному, так і у відносному вимірах, і становить 85% від сукупного тиражу виданих в Україні книг.

Нагадаємо, в Україні з 16 липня набув чинності Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Радянська пропаганда багато розповідала про розквіт націй і рівноправність мов в Радянському Союзі. Втім, в реальності в державі одна мова була "рівніша" за інші, і нею була зовсім не українська, пише Роман Клочко в своїй статті для DT.UA. Детальніше про становище української мови в радянській Україні читайте в матеріалі "Мова не на часі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі