Скорочення кількості працівників МВС (крім Нацгвардії) з 245 до 210 тис., прокуратури - з 20 до 15 тис. з одночасним підвищенням зарплат тим, хто залишиться, передбачене ухваленим у рамках бюджетного процесу Законом "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України", є явно недостатнім.
Про це в статті для DT.UA пише дослідник Київської школи економіки, член редколегії VoxUkraine.org Ілона Сологуб.
Як йдеться в статті, навіть після скорочення кількість працівників МВС та прокуратури залишиться високj. порівняно з європейськими країнами. Для досягнення середньосвітових показників (300 міліціонерів на 100 тис. населення) кількість працівників МВС потрібно скоротити удвічі. Для досягнення середньоєвропейських показників (10 прокурорів на 100 тис. населення) в Україні повинно було б залишитися 4500 прокурорів.
Співробітники МВС і прокуратури, які залишаються на посадах, мали би пройти ретельну перевірку на службову відповідність і непричетність до корупції (можливо, перевірка покаже, що простіше їх звільнити і набрати нових).
Тим не менш, у цьому рішенні є і позитивний момент, пов'язаний з тим, що скорочення кількості силовиків разом із підвищенням їхньої якості і, відповідно, зарплат сприятиме перетворенню цих органів із "державного рекету" на правоохоронні.
Детальніше читайте у статті Ілони Сологуб Закон про скасування пільг і привілеїв - суміш правильних рішень і популізму.