В інтерв'ю для DT.UA голова ради зазначив, що можна розглядати як мінімум три варіанти вирішення проблеми.
"Є як мінімум три варіанти розвитку подій: повний демонтаж залишків енергоблоку, частковий або поховання на місці. Необхідно прорахувати всі варіанти. Наприклад, чи варто витрачати величезні кошти на демонтаж, якщо потім радіоактивні відходи необхідно буде поховати в тій самій зоні відчуження, тільки, скажімо, на кілька кілометрів далі? А якщо в цьому є сенс, то хто і як це робитиме?", – заявив він, підтвердивши, що новий безпечний конфайнмент ("арка") над зруйнованим реактором – це лише тимчасове рішення.
За словами Дем'янюка, вибрати оптимальний варіант можна тільки на основі якісного сценарного аналізу, який слід вести паралельно з підготовкою до реалізації одного з них.
Нагадаємо, на початку жовтня компанія "Укренергомонтаж", що входить до складу корпорації "Укрбуд", завершила будівництво огороджуючого контуру на Чорнобильській АЕС. Робота, виконана українськими будівельниками, була необхідна для того, щоб станція витримала насувку нового сучасного укриття – так званої Арки. Зокрема, будівельники укріпили всі стіни і перекриття ЧАЕС, а також побудували з двох сторін машинного залу дві нові залізобетонні стіни висотою 37 метрів, шириною 40 сантиметрів та довжиною 50 метрів.
Нагадаємо, що спорудженням нового безпечного конфайнмента (НБК) на Чорнобильській АЕС, займається консорціум "Новарка", очолюваний французькими компаніями.
На завершення будівництва нового безпечного конфайнмента (НБК) і сховища відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2) міжнародні донори зібрали майже 800 млн євро.
Детальніше про перспективи розвитку Чорнобильської зони відчуження читайте в інтерв'ю Алли Єрьоменко з Віталієм Дем'янюком у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".