Урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики Геннадій Друзенко разом з групою експертів запропонував змістити акценти з захисту прав національних меншин на сприяння формуванню української політичної нації.
Про це він розповів в інтерв'ю ZN.UA.
"Насправді це ключова точка, з якої давно могла вирости самодостатня і цивілізована українська держава, але яку ми наполегливо і необачно обходили всі роки незалежності, - каже він. - У результаті саме ця точка стала центром удару з боку російської пропаганди".
На переконання Друзенко, Україна повинна відмовитися від "етнічного проекту".
"Наша країна отримає свій шанс лише тоді, коли буде вибудовувати себе як країна рівних можливостей для всіх - європейська Америка. Країна, яка на всьому пострадянському просторі, а можливо і у всій Європі стане центром тяжіння для всього активного, креативного, волелюбного, готового брати на себе відповідальність за свою долю, а не чекати подачок від держави-патрона. Де визначальним ідентифікатором буде не мова, не культура, не релігія. Умовно кажучи, не Пушкін або Шевченка, Курков або Забужко, не у вишиванці ти або без неї. Свобода, гідність і відповідальність за свою долю, - ось основні складові нашого успіху", - пояснює свою позицію чиновник.
На думку Друзенко, є тільки одна дефініція патріотизму - це глобальна конкурентоспроможність: "Неважливо, якою мовою зробили відкриття, важливо - літає ракета чи ні".
"Можливо, це результат мого довгого проживання і роботи на Заході, але повторюся, я глибоко впевнений, що в глобальному світі іншого патріотизму, крім патріотизму конкурентоспроможності, просто не існує", - додає він.
Геннадій Друзенко - який багато працював в Європі як юрист і публіцист, є активістом Майдану і організатором Першого добровольчого мобільного госпіталю ім.Пирогова для учасників АТО - був призначений уповноваженим рік тому, навесні 2014-го. Сьогодні Друзенко допрацьовує свої законні два місяці в кріслі уповноваженого: посаду ліквідували.
Читайте повний текст інтерв'ю з Геннадієм Друзенко у матеріалі Інни Ведерниковой "Колишній Неуповноважений, або Як система пережила кризу і відторгає "чужих" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".