Україні гостро не вистачає власного військово-морського флоту - National Interest

Поділитися
Україні гостро не вистачає власного військово-морського флоту - National Interest Україні потрібен військово-морський флот для захисту від потенційної атаки Росії з моря. © dumskaya.net
Українській армії потрібен свій надійний флот, щоб захиститися від потенційних російських атак з моря.

Агресія 3 дорого коштувала Україні, якщо подивитися на економічні і людські втрати. Але вона стала поштовхом для фундаментальних трансформацій в українській армії.

Про це на сторінках видання American Interest пише віце-президент Американської ради зовнішньої політики Ілан Берман. Він зауважує, що українська армія тепер друга найбільша в Європі, а посилення відчуття національної єдності у поєднанні з тренуваннями і підвищенням боєготовності її на серйозну силу. Однак, в українських Збройних сил все ще є серйозне слабке місце, і це військово-морський флот.

Він сильно постраждав від російської анексії Криму в 2014 році. Український флот втратив 70% військової техніки, був змушений перебратися з Севастополя в Одесу. А три чверті особового складу або дизертирували, або зрадили Україну і перебігли на російську сторону.

Наслідки цього виснажливі і довготривалі. За три роки українські військово-морські сили змогли відновити лише чверть від своєї колишньї потужності. І якщо інші види військ української армії серйозно покращилися з 2014 року завдяки допомозі НАТО і інших міжнародних партнерів, український флот досі не відновив свою силу.

Тим часом, стратегічні позиції Росії покращилися. Після анексії Криму Кремль зміг серйозно розширити свої можливості і присутність в Чорному морі. Він розмістив на півострові військово-повітряні сили, модернізував звичайний і підводний флот і відправив у окуповану акваторію принаймні чотири нові субмарини. Крім того, на захоплену територію Росія перекинула гелікоптери, збільшивши їх кількість до 56, а також відремонтувала старі радянські злітно-посадкові смуги на українському півострові.

Наслідки посилення цієї присутності не віщують нічого доброго. Зараз російський Чорноморський флот зосереджений на конфлікті в Сирії, де Кремль намагається захистити лояльного диктатора Башара Асада. Однак, в Києві бояться, що російське розгортання сил в Криму може бути також підготовкою для майбутніх морських операцій проти континентальної України. Київ намагається прорахувати і підготуватися до таких сценаріїв самостійно і за участі сил НАТО. Однак, українська сторона вважає за необхідне створити і розширити довгострокові сили стримування на півдні.

НАТО вже намагається допомогти в цьому питанні, посилюючи свою присутність в Чорному морі. Також військова співпраця України з альянсом зараз на підйомі, на що вказують військові навчання "Sea Breeze". Під час маневрів були відпрацьовані також скоординовані зусилля в разі активності ворожих субмарин у Чорному морі.

Разом з тим, відсутність у Києва значних сил для усіх видів операцій у акваторії і захисту української території від атак з моря викликають занепокоєння. Автор наголошує, що цей недолік варто усунути, поки Москва не вирішила піти на подальшу ескалацію.

Також видання Newsweek писало, що корупція заважає Україні захищатися від Росії на війні. Український уряд виділив близько 500 мільйонів доларів у 2016 році на відновлення, модернізацію і виробництво нової зброї для армії. Але "Укроборонпром" каже, що отримав лише третину цих грошей від уряду. Тож він працює менш ніж на половину потужності.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі