Українці становлять більшість населення всіх регіонів – від 60% серед жителів Донбасу до 97% – серед жителів Західного регіону.
Частка тих, хто вважає себе українцем зростає із зниженням віку респондентів. Так, якщо серед тих, кому від 60 і більше років, українцями себе назвали 81%, а росіянами – 15%, то серед тих, кому від 18 до 29 років – відповідно, 94% і 5%. Тобто частина молодих людей, серед чиїх батьків (дідів, бабусь) були росіяни, ідентифікують себе як етнічних українців.
Частіше (33% опитаних) респонденти схильні вважати, що національна належність людини має визначатися за етнічним походженням батьків (чи одного з батьків), 25% дотримуються думки, що національна ідентичність є результатом власного вибору, самовизначення людини, 14% – що вона визначається за країною постійного проживання, 12% – за мовою, яку вона вважає рідною, 11% – за мовою, якою вона повсякденно спілкується.
Дещо більше третини (37%) опитаних вважають за потрібне, щоб в українському паспорті вказувалася національність його власника, не потрібним це вважають 26% респондентів, 29% ставляться до цього байдуже, а 8% не визначилися.
Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова 18-23 листопада 2016 року в усіх регіонах України за винятком окупованих територій серед 2015 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
За даними опитування Центру Разумкова, 69% громадян України вважають рідною мовою українську, 27% – російську, 2% – іншу мову. Переважно українською мовою вдома розмовляють 55% респондентів, переважно російською – 41% опитаних, іншою мовою – 1% опитаних.