В майбутньому році нам варто нарешті визначитися, хто ми. Відповісти на питання - "Що таке Україна? Хто такий українець?". Як я, українець, позиціонований? - до зовнішнього світу, до того, що відбувається всередині країни. Визначитися з маркерами і камертонами, визначити, якими бути і до чого прагнути. Мова йде не про шори, мова йде про параметри мрії, не утопічної, а чітко окресленої, і в цьому випадку досяжної.
Про це в опитуванні DT.UA заявив Влад Троїцький, режисер. За його словами, є чимало успішних проектів, автори яких вже реалізують свою мрію про нову, стильну Україну, висловлюють любов до неї у відчутній, практичній формі. Поки це носить мозаїчний характер, але якщо пошириться на всю країну, стане мейнстрімом, тоді зникне відчуття неминучої катастрофи.
"Останній "Гогольфест" носив назву "Ковчег". Мова йшла не стільки про біблійний наратив, скільки про нинішні часи. Коли мчить сучасний Потоп - потік фейкової, трешевої інформації, то простір, який навколо себе сформуєш - інформаційний, комунікативний, людський, - буде твоїм рятівним ковчегом. І ти повинен зрозуміти, що і кого ти візьмеш. Кого/що ти готовий врятувати. І хто/що необхідні не тільки щоб врятуватися, але щоб будувати нове, замість руйнованого смердючим потопом. Можливо, наступний рік стане роком формування такого Ковчега, - говорить режисер. - Сподіваюся, що українці чудесним чином перестануть вважати себе лузерами, відчувати себе провінціалами, жити законами, правилами, логікою периферії. Поруч зі мною безліч людей, які випромінюють силу і впевненість, готових до польоту і до вчинку. І нам у Відні, Парижі, Вашингтоні майже з заздрістю говорять: "Ви передаєте енергію свободи, гідності, відваги, якої нам часом не вистачає"".
На його думку, Україна ще не втратила шанс стати житницею нових смислів.
На питання "Що обіцяє нам 2018-й? Яке головне завдання належить вирішити в найближчі 12 місяців? Якого дива ми чекаємо від Року собаки?" відомі українські діячі відповіли в проекті "З миру по диву..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".