Про це на сторінках Time пише журналіст Саймон Шустер. Солдат третього полку спецназу України 23-річний Вадим Довгорук лежить на ліжку в своїй палаті і дивиться телевізор з антеною, яка нагадує кролячі вуха. Він відпочиває між операціями. Хлопець втратив одну руку і обидві ноги нижче колін у боях в Донбасі. Поруч з ним постійно його батько Юрій, який працює механіком. Йому довелося сім годин їхати в столицю, щоб бути зі своїм сином. Попри всі кошмари, Вадиму пощастило вижити, адже більшість сімей з острахом чекають найгіршого від війни.
За два роки війна забрала життя більше 9 тисяч людей. І чверть цієї кількості жертв припадає саме на мирних мешканців, згідно з даними ООН. Тисячі інших повернулися з фронту з пораненнями, які ніколи не загояться: це хронічні фантомні болі від втрати кінцівок, опіки на всьому тілі і серйозні пошкодження мозку.
Ці жертви стали героями знімків американського фотографа українського походження Джозефа Сивенького, який зустрівся з ними особисто в шпиталях і реабілітаційних центрах по всій країні. Він каже, що така робота дуже пригнічує, але він зробив свої фото, будучи думками з українським народом.
"Дуже важливо для них зрозуміти ціну своєї незалежності", - каже Сивенький.
Як свідчать його знімки, ця ціна виявилася значно вищою, ніж українці могли собі уявити, коли в лютому 2014 року повалили попередній уряд.
"Революція, яка закликала до інтеграції України із Західною Європою, відібрала у Росії найціннішого союзника на пострадянському просторі. Тож відповідь Москви була лютою", - йдеться в статті.
Шустер нагадує, що Росія окупувала півострів Крим і розпалила війну на Сході України. Україна відбилася. Десятки тисяч солдатів і добровольців вирушили на війну, щоб зупинити російське вторгнення. Москва ж відправила важке озброєння, танки і солдатів через кордон сусідньої країни. На думку автора, у підсумку Москва може вважати себе переможцем у цій війні, оскільки Україна не контролює значний відрізок свого кордону і "анклав", наповнений російськими бойовиками, завдяки якому Кремль може створити заморожений конфлікт, який він може розпалити в будь-який момент, щоб дестабілізувати сусіда. А впродовж останнього місяця український уряд "виконав російську роботу" за агресора. Корупція в Україні досі процвітає. Політичні чвари зупинили реформи.
"І оглядаючись на все те, що було принесено в жертву революції і війні, багато хто починає ставити питання, а чи було воно того варте", - йдеться в статті.
Довгорук, який втратив ноги й руку на війні, не серед тих, хто сумнівається. Як і всі солдати, яких сфотографував Сивенький, він вірить, що Україна була б у значно гіршому стані, якби не вступила в цю боротьбу. Він каже, що Росія могла окупувати Крим і частину Донбасу у будь-якому разі.
Але батько покаліченого війною солдата не знаходить розради у таких припущеннях. Навіть попри те, що він підтримував революцію два роки тому, він розчарований у нинішній ситуації.
"Люди трохи змінилися. Але країна лишилася такою ж, як і була", - каже Юрій.
В цей же час, ситуація на Сході України лишається неспокійною. Проросійські сили все частіше обстрілюють українських солдатів попри перемир'я. Колишній радник міністра оборони США з питань України, Росії і Євразії Евелін Фаркас в інтерв'ю "Голосу Америки" сказада, що США варто озброїти Україну до нового наступу Росії. На її думку, це зрівняє сили в Донбасі і дасть Москві чіткий сигнал, що подальша агресія дорого їй обійдеться.
У свою чергу, видання Wall Street Journal писало, що Захід починає миритися з вторгненням Росії в Україну. Німецький міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр і його французький колега Жан-Марк Еро були в Києві минулого тижня. Під час цього візиту вони сказали Києву, щоб йому "більше не пробачать" невиконання своєї частини Мінських угод попри те, що це обумовлено питаннями безпеки.
Оглядач підкреслює, що таким чином європейські дипломати неприйнятно наполягали на тому, щоб Київ йшов на поступки Москві, яка продовжує відправляти війська і зброю на Схід України і не повертає йому контроль над кордоном.
Тим часом, Держсекретар США Джон Керрі запевнив, що Обама половину всіх розмов з Путіним присвячує війні в Україні. А Білий дім робить "все, щоб Москва заплатила високу ціну" за окупацію в Крим і війну в Донбасі.