Але є виняток. Правда, лист потрапив не до адресата, а до відправника.
Колишній остарбайтер Ольга Ковбаса отримала свій лист через 75 років. У листі вона розповідала історію своєї примусової праці в Німеччині, чим годували і як цілий місяць тримали на карантині в Польщі, повідомляє Сегодня.
Вона писала його матері і сестрам з Німеччини, куди її остарбайтером вевезли примусово на важкі роботи. Ольга допомагала родині німців по господарству. Каже, що писала додому часто. Лист на батьківщину йшов цілий місяць. Отримати хоч якусь вісточку з Німеччини тоді було святом для всього села.
Однак отримати листа сім'ї не судилося. Радянські спецслужби пошту з-за лінії фронту заблокували. Листи відправили в архіви, і тільки тепер, через 75 років, коли в живих немає ні мами, ні сестер, єдиним адресатом залишилася сама відправниця.
Більшість листів надійшла до Києва в листопаді 1943 року, коли його звільнили. Тоді радянська влада вирішила, що листи з ворожої території не повинні бути доставлені адресатам. Листи заарештували і віддали в архіви.В архівах зберігаються якщо не сотні, то десятки тисяч листів, і тільки в минулому році до них був відкритий доступ.
Нагадаємо, зараз живих свідків тих подій та учасників бойових дій в Україні залишилося менше 12-ти тисяч.
9 травня Україна відзначає День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, який прийшов на зміну "Дню перемоги над фашизмом у Великій вітчизняній війні 1941-1945 років", який святкують у Росії і деяких інших пострадянських державах.
Напередодні, 8 травня Україна відзначала День пам'яті і примирення.