Майже дві третини українців (62%) заявили, що не довіряють (зовсім і переважно) представникам інших національностей, 65% не довіряють людям іншої релігії, віри, свідчать дані опитування Центру Разумкова.
Показником нетолерантності до соціальної групи є згадування її серед тих, з представниками яких респонденти не хотіли б жити по сусідству. Серед таких, жителі України найчастіше згадували наркоманів (94% не хотіли б жити з ними по сусідству), алкоголіків (82%), гомосексуалістів (67%), людей, хворих на СНІД (43%).
Високий рівень толерантності в Україні спостерігається стосовно пар, які живуть разом, але не одружені (лише 3% не хотіли б жити з ними по сусідству), до людей, які говорять іншою мовою (7%), до людей іншої релігії (7%).
Респонденти молодшого віку рідше висловлюють нетолерантність до іммігрантів, людей іншої релігії, носіїв інших мов.
Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова 3-9 березня 2017 року 2 016 респондентів в усіх регіонах України за винятком окупованих територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Опитування в Німеччині проводилося у 2013 р. (опитано 2 046 респондентів), у Нідерландах – у 2012 р. (1 902 респонденти), у Польщі – у 2012 р. (966 респондентів), на Росії – у 2011 р. (2 500 респондентів).
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", українці виступають проти доступу до легких наркотиків, вільного продажу зброї громадянам, одностатевих стосунків, працевлаштування мігрантів з інших країн, показів по телебаченню еротичних фільмів і проституції.