Супрун нагадала, що з 2 квітня українцям надається можливість вибору лікаря, підписавши з ним договір (декларацію). Після чого, з липня кошти з держбюджету будуть поступати саме до того лікаря, з яким громадяни підпишуть документ.
"Вибирати лікаря можна в будь-якому закладі не залежно від місця прописки", - сказала вона.
У цілому Кабінет міністрів України на засіданні ухвалив низку рішень для реалізації реформи охорони здоров'я. Зокрема уряд дав старт закупівлі ліків за кошти держбюджету 2018 року через спеціалізовані організації.
Також уряд прийняв номенклатуру за дев'ятьма напрямами роботи, і врегулював процес утворення практикуючих лікарів. Зокрема запроваджено єдиний кваліфікаційний іспит для магістрів і міжнародний іспит з основ медицини для лікарів у 2018 році.
Крім того, були розглянуті питання надання екстреної медицини шляхом збільшення фахівців даної сфери та перерозподілу коштів.
Зазначимо, що говорячи про медичну реформу на засіданні Кабміну Гройсман зазначив катастрофічний стан медицини на сьогоднішній день, але пообіцяв привести ситуацію в порядок.
З 2018 року держава буде оплачувати конкретні медичні послуги, надані пацієнтам на різних рівнях медичної допомоги. Пацієнти, які не підпишуть декларацію з лікарем первинної ланки, з 2020 року не зможуть отримувати безкоштовні медичні послуги.