Українці дедалі менше хворіють на туберкульоз, проте зросла захворюваність серед дітей

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українці дедалі менше хворіють на туберкульоз, проте зросла захворюваність серед дітей В Україні поменшало випадків захворювання на туберкульоз
Рівень захворюваності серед дітей зріс від десятої частки відсотка до 1.5%.

Показник захворюваності на туберкульоз в Україні знизився до 60 випадків на 100 тис. населення, заявив у розмові з DT.UA директор Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського НАМН України академік Юрій Фещенко.

"Дані офіційної статистики за 2014 - 2015 рр. свідчать, що рівень захворюваності на туберкульоз трохи знизився. Тенденція, започаткована 7 років тому, залишається. Знижується рівень і захворюваності, і, що найголовніше, смертності від цієї недуги", - заявив він.

За його словами, в Україні щороку фіксуються показники захворюваності на туберкульоз, які збирають з усіх областей.

Читайте також: Україні виділили 134 млн доларів на боротьбу зі СНІДом і туберкульозом

"Тенденція цілком очевидна - показник знизився від 82 до 60 випадків на 100 тис. населення", - наголосив академік.

"За критеріями ВООЗ, про епідемію йдеться, коли загальна кількість хворих на туберкульоз становить 1% і більше від загальної кількості населення держави. Кількість хворих, які стоять на обліку в протитуберкульозних та інших медичних установах, становить майже 365 тис. Однак статистика - річ відносна. Міжнародні фахівці, які приїжджають в Україну для вивчення цієї проблеми, стверджують, що в нас показник захворюваності 100 випадків на 100 тис. населення. Трапляються у звітах і значно більші цифри. Ми неодноразово ставили питання - на основі чого зроблено такі висновки? Об'єктивних досліджень ніхто не проводив - ні на національному, ні на регіональному рівнях. Звідки взявся показник 110-120? Відповіді немає.", - заявив Фещенко.

У той же час він підтверджує, що збільшилася захворюваність та смертність серед дітей.

"Рівень захворюваності не набагато, але все ж таки зріс: від десятої частки відсотка до 1.5%. Що передусім свідчить про епідемічне неблагополуччя на туберкульоз серед дорослого населення, яке позначається й на дітях. Клініка туберкульозу, особливо на початкових стадіях, не специфічна. Людина відчуває дискомфорт самопочуття - може бути субфебрильна температура, підкашлювання, зниження апетиту, пітливість, втомлюваність . Усі ці симптоми, або окремі з них, притаманні переважній більшості відомих захворювань. Людина не знає, що вже захворіла на туберкульоз, але вона виділяє мікобактерії, які становлять загрозу для оточення", - наголосив академік.

Повне інтерв'ю Ольги Скрипник з академіком Юрієм Фещенком "Чи подолано в Україні епідемію туберкульозу? Це питання дискусійне" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі